Zavrieť

Porady

Faktúra-neplatič DPH

Ahojte,
ako mám vystaviť faktúru,keď nie som plaťičom DPH? Musí celková suma tam byť s alebo bez DPH? A čo v takom prípade ,ked tá firma je plaťičom DPH?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    aby nevznikali nedorozumenia so slovným spojením" vystavuješ faktúry bez DPH" treba to trochu ujasniť. V prvom rade ako neplatca DPH zabudni , že DPH existuje (okrem výnimiek, ..napr. § 7a zákona o DPH...) a vystavuj faktúry za ceny, ktoré si stanovíš ako koncové..

    ivana184 je offline (nepripojený) ivana184

    ivana184
    Pokiaľ nie ste platca DPH, tak faktúra bude vystavená bez DPH.
    A pre firmu, ktorá je platiteľom DPH, to bude normálna faktúra od neplatcu DPH.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    adu80 Pozri príspevok
    Diky za odpovede.
    Ked ja nie som platca DPH ale odoberatel je,tak sa ma dat na fakrturu datum vzniku danovej povinnosti?
    Dátum vzniku daňovej povinnosti sa vzťahuje k DPH; odberateľa to tiež nebude zaujímať v prípade tvojich fa, lebo k daň. povinnosti nedošlo.
    Inak - tento pojem je už zastaralý a nepoužíva sa. Dnes tomu hovoríme: dátum dodania (tovaru alebo služby).

    skaspa je offline (nepripojený) skaspa

    skaspa
    adu80 Pozri príspevok
    Ahojte,
    ako mám vystaviť faktúru,keď nie som plaťičom DPH? Musí celková suma tam byť s alebo bez DPH? A čo v takom prípade ,ked tá firma je plaťičom DPH?
    ak si neplatiteľ DPH vystavuješ doklady vždy bez DPH a nezaujíma ťa, či odberateľ je platiteľ alebo nie je; na faktúre iba uvedieš cena celkom - v žiadnom prípade tam nevyčísluj/nerozpisuj DPH-čku; prípadne ešte na faktúru dopíš "nie som platiteľ DPH"

    adu80 je offline (nepripojený) adu80

    adu80
    Este jednu otazku mam. Jeden dodavatel mi poslal fakturu emailom,a neni tam ani peciatka ani podpis.Je to v poriadku?Nemusi faktura obsahovat peciatku a podpis?

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    adu80 Pozri príspevok
    Este jednu otazku mam. Jeden dodavatel mi poslal fakturu emailom,a neni tam ani peciatka ani podpis.Je to v poriadku?Nemusi faktura obsahovat peciatku a podpis?
    odpoveď možno v téme:
    http://www.porada.sk/t26652-nalezitosti-faktury.html

    alebo:
    http://www.porada.sk/t68580-faktura-...ou-postou.html

    domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

    Konateľ spoločnosti domenico.office
    Elektronicky poslaná faktúra by mala byť podpísaná elektronickým podpisom. Na priloženom obrázku je evidentné, ako sa v Adobe reader znázorní, ak je faktúra podpísaná elektronickým podpisom. Na to, aby ti dodavateľ posielal faktúry elektronicky, musí mať s tebou spísanú dohodu a keď ju nemá, mal by ti posielať v papierovej forme.
    Podpísaná faktúra.jpg  

    adu80 je offline (nepripojený) adu80

    adu80
    Diky za odpovede.
    Ked ja nie som platca DPH ale odoberatel je,tak sa ma dat na fakrturu datum vzniku danovej povinnosti?

    Faktúra-neplatič DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.