Zavrieť

Porady

TOVAR a SLUŽBY?

Prosím vás, ked SZČO, ktorá vykonáva montáž plastových okien, fakturuje a na faktúre sa nachádza: okno, krytky, parapety a čo ja viem čo ešte, tak to zaradím medzi tovar a ďalej je tam montáž - to bude služba?
Alebo to na fa nerozdeľujem na tovar a služby?
Ď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    lydinka
    Prosím vás, ked SZČO, ktorá vykonáva montáž plastových okien, fakturuje a na faktúre sa nachádza: okno, krytky, parapety a čo ja viem čo ešte, tak to zaradím medzi tovar a ďalej je tam montáž - to bude služba?
    Alebo to na fa nerozdeľujem na tovar a služby?
    Ď.
    Pri vyhotovení faktúry by som sa držala cenníka. Ak sú v cenníku tieto predmety a samostatne je tam montáž (služba), tak by som to uviedla do faktúry. A následne podľa textu faktúry by som zapísala do denníka.
    (Nerobím JU, snáď ma ešte niekto doplní ).

    lydinka je offline (nepripojený) lydinka

    lydinka
    liba2
    Pri vyhotovení faktúry by som sa držala cenníka. Ak sú v cenníku tieto predmety a samostatne je tam montáž (služba), tak by som to uviedla do faktúry. A následne podľa textu faktúry by som zapísala do denníka.
    (Nerobím JU, snáď ma ešte niekto doplní ).
    On nemá nejaký pevný cenník, vždy sa dopredu dohodne s odberateľom na cene a podľa toho si upraví ceny okien a aj cenu montáže.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    lydinka
    On nemá nejaký pevný cenník, vždy sa dopredu dohodne s odberateľom na cene a podľa toho si upraví ceny okien a aj cenu montáže.
    To je v poriadku. Ale má cenu okien a cenu montáže osobitne, tak to tak napíš aj do faktúry - ako bolo dohodnuté. Myslím, že nie je čo riešiť.

    lydinka je offline (nepripojený) lydinka

    lydinka
    liba2
    To je v poriadku. Ale má cenu okien a cenu montáže osobitne, tak to tak napíš aj do faktúry - ako bolo dohodnuté. Myslím, že nie je čo riešiť.
    OK, dakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.