Zavrieť

Porady

Jazyk manuálu

Dobrý deň,
chcel by som sa opýtať, či je nutné mať manuály ku predávaným produktom v slovenčine? Či sa rešpektuje aj čeština? Nestačilo by pri predávanom produkte uviesť, že jeho lokalizácia je česká resp. anglická?
Ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    fylyp je offline (nepripojený) fylyp

    fylyp
    Ďakujem za odpoveď, ešte mám jeden dotaz, že či v prípade, že ide o elektroniku, aj nastavenia musia byť v danom jazyku? Napr. televízor s menu v slovenčine, nestačí ta čeština? Ešte raz ďakujem za odpoveď.

    luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

    luigi72
    Pre uzivatela by bolo najlepsie, keby menu bolo tiez v statnom jazyku, ale len navod MUSI byt.

    dorah34 je offline (nepripojený) dorah34

    dorah34
    ahoj, predavala som elektroniku. navod cohokolvek na slovensku musi byt v SJ a su zakaznici, ktori si na to potrpia a su schopni ta udat SOI, ak mas navod hoc aj v cestine ( a najdu sa bohuzial aj taki, ktori trvaju na tlacenej forme a neuspokoja sa ani s elektronickou formou).
    Vacsina zakaznikov vsak akceptuje aj cestinu, pripadne elektronicku formu (kopec navodov v cestine alebo SJ stiahnes z webu, ale maju vela stran) - ale zakon je zakon.
    Menu nie je smerodatne. U mnohych produktov (aspon v ciernej) je dodnes menu len vo svetovych jazykoch, celkom bezna zacala byt uz aj cestina. slovensku lokalizaciu produktu ma napr. z ciernej elektroniky urcite mensina produktov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.