Zavrieť

Porady

Baňková masáž

Ahojte, v poslednej dobe ma dosť zaujíma baňková masáž kedže ja a brat tiež mám problémy s chrbticou. Navyše brat ma aj miogelózy, z osteoropozy. Vedel by niekto poradiť či je to možné realizovať v domácich podmienkach amaterom za dodržania istých podmienok? Vedel by niekto kde sa daju na Slovensku kupit tieto baňky? Zatial čo som našiel na nete tak len v česku.
Každa rada, pripomienka pomože.
Za odpoveď vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

    snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac hnedoočka
    bola som na bankovanie, ale tomu predchádzala masáž chrbta na uvoľnenie svalstva.
    Masér bol odborník a vysvetlil mi, že je to účinné v kombinácii s masážou
    a zároveň mi povysvetľoval rôzne techniky bankovania, časové dĺžky a podobne.

    Nemyslím si , že je to ako upiecť koláč / ak sa nepodarí , vyhodím/.

    Určite by som sa nezverila do rúk laikovi z obavy , že mi skôr poškodí ako pomôže.

    mufol je offline (nepripojený) mufol

    mufol
    A čo tým možem pokaziť? Ved ak by som to robil s mierou,postupne. Nič extremne. Týmto sa nechcem s Vami hádať. Ide my len o konkrétny pripad toho čo možem ,,pokaziť,, Veď je to len druh masáže.
    A nevie niekto kde je na SK obchod pododného charakteru?
    diki

    Cripo je offline (nepripojený) Cripo

    Cripo
    Dobrý večer, som masérom, mám za sebou kurz bankovania, určite neodporúčam robiť bankovanie laikom, je tam veľa vecí, na ktoré si treba dať pozor pri masáži a určite nechceme masírovanému ohroziť zdravie.

    Pred bankovaním a ani po sa neoporúča sauna, iba na vlastné nebezpečie. A vôbec nie je potrebané spájať bankovanie a ďalšiu masáž (klasiku) na jednom sedení.

    Najvhodnejšie treba ísť k masérovi, ktorý to robí, poradiť sa aj s lekárom. Určite aj masér Vám vie vhodne poradiť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.