Zavrieť

Porady

Zalozenie Hudobneho Vydavatestva

Ahojte,

Surfujem po internete no nikde sa neviem dopatrat informacii o tom ako si zalozit hudobne vydavatelstvo ci vydavatelstvo ako take. Jedine co som sa dozvedel je ze ide o volnu zivnnost. Co ma trosku odraza ked si predstavim ake rozne odvody zivnostnik ma

Ako hobby som si uz hudobne vydavatelstvo zalozil a funguje cez distributora, ktory sa stara o vsetky zakonne nalezitosti, no vydavatelstvo sa rozrastlo a rastie rychlym tempom a tak by som ho rad zaregistroval resp v tejto oblasti podnikal samostatne.

Ak vie niekto z vas co v takomto pripade robit, budem rad ak mi poradite.

V skratke: Co clovek potrebuje, ak si chce hudobne vydavatelstvo vydavajuce hudbu cisto digitalnym sposobom urobit?

Dakujem velmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rickman je offline (nepripojený) rickman

    rickman
    t-pack Pozri príspevok
    V skratke: Co clovek potrebuje, ak si chce hudobne vydavatelstvo vydavajuce hudbu cisto digitalnym sposobom urobit?
    Zaregistrovat sa na iTunes a v dalsich distribucnych systemoch ponukajucich digitalny obsah. Pre tento ucel vznikli aj sprostredkovatelske spolocnosti, kedy sa ti staci zaregistrovat raz u nich a oni to potom redistribuju do ostatnych distribucnych systemov.

    rickman je offline (nepripojený) rickman

    rickman
    t-pack Pozri príspevok
    No dik moc za pomoc ale toto uz mam zabezpecene

    Mne ide o to ze raz sa niekto spyta ci platim dane... Cize chcem mat legalne zalozenu spolocost ale neviem co mi k tomu treba..
    Sak si legalne zaloz spolocnost a na to co ti k tomu treba pouzi vyhladavanie tu na porade. Ci uz zivnost alebo s.r.o., to najdes. A co sa tyka druhu zivnosti, tak to sa bude odvijat aj od toho, ake budes mat naklady. T.j. bude rozdiel, ak ti niekto preda samotnu pesnicku a ty ju budes predavat dalej, alebo interpreta budes v predaji len zastupovat. Skus specifikovat, urcite potom poradia aj ostatni.. A ak si interpret ty, tak sa pozri po autorskom zakone..

    t-pack je offline (nepripojený) t-pack

    t-pack
    rickman Pozri príspevok
    Zaregistrovat sa na iTunes a v dalsich distribucnych systemoch ponukajucich digitalny obsah. Pre tento ucel vznikli aj sprostredkovatelske spolocnosti, kedy sa ti staci zaregistrovat raz u nich a oni to potom redistribuju do ostatnych distribucnych systemov.
    No dik moc za pomoc ale toto uz mam zabezpecene

    Mne ide o to ze raz sa niekto spyta ci platim dane... Cize chcem mat legalne zalozenu spolocost ale neviem co mi k tomu treba..

    Zalozenie Hudobneho Vydavatestva

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.