Zavrieť

Porady

Zmena stavby pred dokončením...

kúpil som pozemok ku ktorému bol aj projekt domu aj so stavebným povolením, územným rozhodnutím, zo všetkým vlastne, ale dal som si zmeniť projekt a teraz mi dom zasahuj aj do pozemku ktorý nebol určený pre zastavané plochy a nádvoria ale ako záhrada. Musím meniť aj územné rozhodnutie teraz a čo to znamená potom čo všetko musím pobehať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    janvirostko je offline (nepripojený) janvirostko

    janvirostko
    Teraz by si mal ist pred kolaudaciou na stavebny urad so ziadostou o zmenu stavby pred jej dokoncenim. K tomu patri projekt zmeny stavby pred jej dokoncenim.
    Postavil si uplne iny dom, alebo si len upravil ten, na ktory bolo vydane stavebne povolenie? Ak ano v akom rozsahu?

    Nonyus je offline (nepripojený) Nonyus

    Nonyus
    úplne iný dom. viem že musím vybaviť zmenu stavby pred dokončením, ale či potrebujem aj zmenu územného rozhodnutia ked sa mi zmenil celý pôdorys a zasahuj do parcely ktorá je vedená ako záhrada a nie zastavané plochy a nádvoria

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    nie, uzemne rozhodnutie sa uz nemeni. bud ti odsuhlasia zmenu stavby pred dokoncenim alebo to budes musiet zburat. to ze je to zahrada ale podla mna nevadi. u rodinnych domoch je vacsinou problem iba ked nedodrzis ulicnu ciaru.

    janvirostko je offline (nepripojený) janvirostko

    janvirostko
    Myslim, ze netreba strasit s buranim stavby. To, ze si sa dostal na parcelu vedenu ako zahrada je v poriadku. Ono sa to potom upravi na zastavane plochy a nadvoria podla skutocneho vyhotovenia stavby.
    Ty si v podstate postavil stavbu na cierno a zbytocne si si to vedome skomplikoval. Teraz zalezi na uradnikoch ako sa k tomu postavia a ci budu robit problemy.
    Napojenia na inzinierske siete ostali podla povodneho projektu?

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    ja nikoho nestrasim, len hovorim ze su len dve moznosti. ziadne uzemne konanie a podobne veci uz neprebiahaju.

    Nonyus je offline (nepripojený) Nonyus

    Nonyus
    pripojenia ostali nezmenené len dom je úplne iný. či nemôžem mám nejaký problém keby sa niekto do toho obul, že ako píšeš staviam vlastne na čierno a aby ma niekto nepokutoval alebo niečo podobné...

    janvirostko je offline (nepripojený) janvirostko

    janvirostko
    Tak ti odpadnu nove vyjadrenia spravcov sieti. Niekedy sa to v takychto pripadoch vyzaduje.
    V tvojom pripade zalezi na uradnikoch, ako sa k danej veci postavia. Riesil som uz taky pripad a vtedy to bolo bez pokuty, len sa dolozil projekt skutocneho vyhotovenia stavby. No podotykam, ze investor bol trosku vyssieho postavenia a zakulisie som nepoznal.
    Napis uprimne, ci si do toho isiel vedome uz na zaciatku, alebo si zistil az teraz, ze to treba riesit.

    Nonyus je offline (nepripojený) Nonyus

    Nonyus
    tak ja som ešte nezačal stavať, preto sa teraz informujem aj na toto lebo chcem začať a aby ma niečo neprekvapilo...

    janvirostko je offline (nepripojený) janvirostko

    janvirostko
    Ked to budes riesit zmenou stavby pred jej dokoncenim, tak sa vyhnes papierovackam, no priznajme si to, ze je to velmi okate, kedze chces stavat uplne nieco ine.

    Zmena stavby pred dokončením...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.