Zavrieť

Porady

Aká mzda prináleží zamestnancovi?

vedúci predajne, zaradenie 1,4 nasobok minim .mzdy +1,5percenta z obratu/88 E/ 40h prac. čas,odpracovane 3 soboty v mesiaci, doba neurčita. prosím uviesť priklad.Dakujem.
7 komentárov     zbaliť
veronikasad Ak sa pýtaš ako zamestnanec a chceš si skontrolovať výplatu, zamaž osobné údaje a prilož výplatnú pásku. Skontrolujeme.
hobe OK , zajtra . ZATIAL DIKY ZA ODOZVU.
hobe Dobrý podvečer, tu sú údaje z výpl.lístkadprac.dni:18.hod:144:dovolenka dni 2:plat.sviatky dni 2dpr.dni celkom 20dprac. hod. celkom 160: priemer dovol.3,1983: zmluv.zákl.plat 380: základna mzda 345,46: náhrady za dovol.51,18: náhrady ostat.6,40: doplatok do min.mzdy 8,41:podiel na trzbe 81,35: hrubá mzda492,80: nemoc.pois.6,89:vszp19,71:starobne19,71:invalid.14 ,78: poist.v nezam.4,92:nezdan.minim316,94: zákl.dane109,85:dan20,87: čista mzda405,92:strava zam.27: k výplate 378,92 Dakujem za odpoved..mne nie je jasné kde je kollonka celková hrubá mzda, a kde mám to + percento z tržby? ved keby som ho nemala v zmluve ,tak by som musela dostať presne to isté čo aj teraz. Ešte raz dakujem a pozdravujem. Hobe.
kopretinka veď tam máš:podiel na trzbe 81,35:..........osobne teda toto je málo na vedúceho predajne.....
hobe Dakujem za odpoved. Moja zmluvná mzda v
prac. zmluve je 380 E + 1,5 perc. z obratu. takže som sa nechala pekne obabrat. Co však môžem robiť?
hobe Prosím Vas ešte o 1 odpoved. Ak má nový zamestnanec v prac. zmluve uvedené: minimálna mzda + 1percento z tržby. a je zaradený ako predavačka ,z akej sumy sa jej bude počítať mzda? zo sumy 352 E + percento ,alebo podla zaradenia 1,2 násobku čiže 422,40E + percento.

Dakujem.
veronikasad Mal by mať v PZ stupeň náročnosti, ku ktorému prislúcha min.mzda, ktorá je násobkom prvého stupňa. A znovu platí to čo pre teba. ZP nestanovuje že min.mzda pre daný stupeň musí byť základná mzda - môže byť vrátane podielu na tržbe. Len v tomto prípade to zamestnanca nijako nemotivuje, lebo ak tržbu v danom mesiaci nedosiahne, zamestnávatel mu musí aj tak doplatiť do min.mzdy pre daný stupeň.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Akú základnú mzdu máš v pracovnej zmluve ? Pretože min.mzda pre III. stupeň náročnosti je 492,80, čo je presne tvoja hrubá mzda. Takže podiel na tržbe je len ťahanie medových motúzov popod nos. Nič navyše nedostávaš. (Ak by bola tržba nižšia, musí ti zamestnávatel doplatiť do min. mzdy cez zložku mzdy "doplatok do min.mzdy)

    Zamestnávatel ale neporušuje Zákonník práce, lebo ten nestanovuje zložku mzdy, ktorou sa má min.mzda pre daný stupeň dosiahnuť.
    hobe No takto sa s prehľadom ababráva pracujúci na slovensku.

    Aká mzda prináleží zamestnancovi?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.