Zavrieť

Porady

Ako zamestnať sestru

Som SZČO a mienim do augusta zamestnať svoju nezamestnanú sestru - kvôli pokrytiu odvodov. Aká forma zamestnania je v takomto prípade z hľadiska jednoduchšej agendy vhodnejšia?
1/ prac. pomer na dobu určitú na 10 hodín mesačne
alebo
2/ Dohoda o prac. činnosti s pravidelným príjmom, tiež asi na 10 hodín mesačne?
A ešte mám dve podotázky:
1/ pri prac. pomere na skrátený prac. čas je potrebné rozpísať prac. čas po minútach na každý prac. deň? - pretože ak by tomu tak nebolo, bolo by potrebné na nezaznamenané dni odhlásiť sestru z poisťovní - mala by počas týchto dní neplat. voľno, za ktoré by si musela doplatiť poistné?

2/v prípade Dohody o prac. činnosti bude taktiež postačujúce, ak bude prac. čas rozpísaný tak, aby aspoň na pár minút bol pokrytý každý prac. deň?
Ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    selena33 Áno, bude pracovať /admin. činnosť./
    selena33 Asi by som mala trocha objasniť pozadie - začiatkom mesiaca mama mala ťažkú mozgovú mŕtvicu, bolo treba vyriešiť, ako sa o ňu postarať po jej prepustení z nemocnice /podľa pracovníčiek UPSVaRu si na pridelenie opatr. príspevku počkáme 3-4 mesiace/. Sestra teda dala v práci výpoveď, je čerstvo zaevidovaná na ÚP, ale radšej by sme pokrytie jej odvodov vyriešili niektorým z vyššie uvedených variantov prac. pomeru.

    Ako zamestnať sestru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.