Zavrieť

Porady

problem s odhlasenim auta

dobry den.mam taky problem a neviem kde mam tuto temu zaradit.kupil som auto od znameho, ktory ho kupil od jeho znameho.o par mesiacov konci autu stk a chcel by som ho odhlasit.problem je v tom ze to auto pochadza z ciech, ma ceske znacky a adresa majitela ktory je uvedeny v technicaku je uz neplatna.majitel sa odstahoval a jeho momentalna adresa mi nieje znama.a nemam ani na neho ziadny kontakt.nic.ako mam odhlasit auto?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tutiola je offline (nepripojený) tutiola

    obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac tutiola
    Od otca potrebuješ plnú moc overenú notárom alebo na matrike, aby si mohla manipulovať jeho autom. Potom treba auto odviesť na zošrotovanie. Zoberieš doklady od vozidla (technický preukaz, potvrdenie o zaplatení zákonného poistenia minimálne do dňa odhlásenia), potvrdenie o zošrotovaní, ev. čísla, plnú moc, 5€ alebo kolok v tejto hodnote a pôjdeš na ODI, kde je auto prihlásené. Vypíšeš malé tlačivo na odhlásenie vozidla z evidencie a máš to hotové. Ak chýba ŠPZ, alebo technický preukaz, vypíšeš tlačivo "Čestné vyhlásenie", kde uvedieš ich stratu.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Rozalka Pozri príspevok
    Prosím skúsenejších o radu: otec je dlhodobo v nemocnici a v garáži má auto, ktoré asi už nikto nekúpi (27 ročný Wartburg combi).
    Aký ma čaká postup?
    Nejaká žiadosť o zošrotovanie? je potrebný notársky overený podpis?
    Uvítam každú dobrú radu.
    Rozálka, pozri tu,snáď pomôže :

    Aký je postup
    Vrak treba odovzdať spracovateľovi starých vozidiel.
    Niektoré firmy zabezpečia bezplatný odťah, náklady si odrátajú z motivačného príspevku.
    Pri odovzdaní vraku sa majiteľ preukáže veľkým a malým technickým preukazom, prípadne aj občianskym preukazom.
    S potvrdením ide na dopravný inšpektorát, kde vozidlo odhlási z evidencie, nakoniec požiada poisťovňu o zrušenie zmluvy.

    Čítajte viac: http://bratislava.sme.sk/c/3682268/n...#ixzz0kA26oEbG

    Pokiaľ chce držiteľ starého vozidla vyradiť toto vozidlo z evidencie vozidiel, musí predložiť okresnému dopravnému inšpektorátu spolu so žiadosťou o vyradenie vozidla aj potvrdenie o prevzatí starého vozidla vystavené spracovateľom tohto starého vozidla, alebo osobou oprávnenou na spracovanie starých vozidiel v inom členskom štáte Európskej únie (v tomto prípade držiteľ starého vozidla spolu s potvrdením predloží aj jeho úradne overený preklad).
    zdroj : http://www.benzin.sk/index.php?selec...article_id=958

    príp. http://www.automagazin.sk/aktualne/am_12.php

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    sklipo Pozri príspevok
    dobry den.mam taky problem a neviem kde mam tuto temu zaradit.kupil som auto od znameho, ktory ho kupil od jeho znameho.o par mesiacov konci autu stk a chcel by som ho odhlasit.problem je v tom ze to auto pochadza z ciech, ma ceske znacky a adresa majitela ktory je uvedeny v technicaku je uz neplatna.majitel sa odstahoval a jeho momentalna adresa mi nieje znama.a nemam ani na neho ziadny kontakt.nic.ako mam odhlasit auto?
    No bez majiteľa to auto neodhlásiš- na to si si mal dať pozor nech sú papiere v poriadku...

    ludex je offline (nepripojený) ludex

    človek,čo si užíva život. ludex
    sklipo Pozri príspevok
    dobry den.mam taky problem a neviem kde mam tuto temu zaradit.kupil som auto od znameho, ktory ho kupil od jeho znameho.o par mesiacov konci autu stk a chcel by som ho odhlasit.problem je v tom ze to auto pochadza z ciech, ma ceske znacky a adresa majitela ktory je uvedeny v technicaku je uz neplatna.majitel sa odstahoval a jeho momentalna adresa mi nieje znama.a nemam ani na neho ziadny kontakt.nic.ako mam odhlasit auto?
    Nijako! Auto musí odhlásiť súčasný majitel,zapísaný v tech.preukaze.Nikto iní! Bohužial musím konštatovať,že si kúpil mačku vo vreci. Na tvojom mieste by som auto vrátil " známemu" ak je to vôbec možné.

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    Keďže chceš auto odhlásiť , z toho som vydedukoval,že ho chceš vlastne zlikvidovať, rozobrať.
    Dobre som to pochopil ???

    Kĺudne tak urob a značky si nechaj na pamiatku .

    Keď hovoríš,že Tvoje meno nie je nikde v evidencii z týmto autom.

    sklipo je offline (nepripojený) sklipo

    sklipo
    no hej.chcem ho zlikvidovat, ale tak aby nikto nemal problemy.nevyznam sa, ale myslim si ze ked len tak auto zmizne z povrchu zemeskeho, a prestanu sa platit poistky a vsetko, tak urcite raz niekto na to doplati nie?alebo ked prestanem platit poistku tak so mnou poistovna ukonci automaticky zmluvu?je poistene v Ceskej positovni.alebo keby som skusil poslat znacky a doklad o zosrotovani na dopravny inspektorat v danom meste v cechach s vysvetlenim ako som k autu prisiel?ved odcudzene nebolo, papiere ma v poriadku..myslite ze by mi to preslo a odhlasili by ho?

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    sklipo Pozri príspevok
    no hej.chcem ho zlikvidovat, ale tak aby nikto nemal problemy.nevyznam sa, ale myslim si ze ked len tak auto zmizne z povrchu zemeskeho, a prestanu sa platit poistky a vsetko, tak urcite raz niekto na to doplati nie?alebo ked prestanem platit poistku tak so mnou poistovna ukonci automaticky zmluvu?je poistene v Ceskej positovni.alebo keby som skusil poslat znacky a doklad o zosrotovani na dopravny inspektorat v danom meste v cechach s vysvetlenim ako som k autu prisiel?ved odcudzene nebolo, papiere ma v poriadku..myslite ze by mi to preslo a odhlasili by ho?

    A si si istý,že doteraz sa poistky platili ?

    kyblik je offline (nepripojený) kyblik

    Robotník telom i dušou kyblik
    sklipo Pozri príspevok
    dobry den.mam taky problem a neviem kde mam tuto temu zaradit.kupil som auto od znameho, ktory ho kupil od jeho znameho.o par mesiacov konci autu stk a chcel by som ho odhlasit.problem je v tom ze to auto pochadza z ciech, ma ceske znacky a adresa majitela ktory je uvedeny v technicaku je uz neplatna.majitel sa odstahoval a jeho momentalna adresa mi nieje znama.a nemam ani na neho ziadny kontakt.nic.ako mam odhlasit auto?
    1. V prípade, že je Ti jedno či niekto bude v budúcnosti obháňať človeka, na ktorého je urobená poistka to kludne rozpredaj na náhradné diely a technický preukaz zahoď.

    2. Ak máš záujem všetko vyriešiť podľa zákona, odvez auto na vrakovisko. Tam Ti dajú potvrdenie z ktorým pojdeš na políciu (kde je auto stále prihlásené) a tam Ti napíšu potvrdenie o vyradení vozidla z evidencie. Tento papier potom pošleš do poisťovne a je to vybavené. Poistka sa zruší.

    Doplnené: V Tvojom prípade ale pripadá do úvahy možnosť č. 1. Pretože ak aj máš kúpne zmluvy, podľa zákona ste mali auto prihlásiť do ( myslím ) 15-tich pracovných dní na Teba...
    Naposledy upravil kyblik : 15.02.10 at 20:25 Dôvod: Doplnenie:

    sklipo je offline (nepripojený) sklipo

    sklipo
    nie ziadne zmluvy niesu.to auto v priebehu 6 rokov zmenilo 2-3 majitelov (neoficialne). je to velmi stare auto a cena, ktoru som zan dal bola taka ze zmluva ani nebola potrebna.kupil som ho za minimalnu cenu vlastne uz len na dojazdenie.vsetko bolo riesene na dohodu a s doverou vzhladom na to ze auto sa posuvalo v ramci kamaratov a rodiny. a prihlasenie na slovenske znacky nepripadalo do uvahy pretoze prepis by ma vysiel viac ako je hodnota toho auta :-)

    kyblik je offline (nepripojený) kyblik

    Robotník telom i dušou kyblik
    No výborne. Takže keď človeka, ktorý je zapísaný v TP netrápilo odhlásenie, prečo by to malo trápiť Teba...? Rozpredaj na náhradné diely a vybavená vec.

    sklipo je offline (nepripojený) sklipo

    sklipo
    no...pisal som mail na dopravny inspektorat do ciech do konkretneho mesta.ochotne mi hned na druhy den odpisali aby som poslal evidencne cisla s adresou majitela zapisanou v TP.a oni zistia jeho aktualnu adresu.majitel musi podat pisomnu ziadost o vyradenie z evidencie a prilozit k nej doklad o zosrotovani.ze zosrotovat mozem aj na slovensku a doklad poslat postou.ked skonci stk este sa pokusim ten kontakt ziskat a ak nie tak to urobim tak ako mi poradili z DI.takze problem je vyrieseny.dakujem za rady

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Prosím skúsenejších o radu: otec je dlhodobo v nemocnici a v garáži má auto, ktoré asi už nikto nekúpi (27 ročný Wartburg combi).
    Aký ma čaká postup?
    Nejaká žiadosť o zošrotovanie? je potrebný notársky overený podpis?
    Uvítam každú dobrú radu.

    sarasara je offline (nepripojený) sarasara

    optimista sarasara
    Napísať splnomocnenie, overené notárom alebo matrikou, kde bude uvedené, na čo ťa otec splnomocňuje. Teda kto ťa splnomocňuje a na aký úkon.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.