Zavrieť

Porady

Poistenie bytu

riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac
Ahojte. Prešiel som históriu a hoci som našiel podobný príspevok, nenašiel som to, čo som hľadal. A tak som sa rozhodol prísť o panenstvo a založiť svoj prvý príspevok.

Potrebujem poistiť byt (kôli hypotéke) ako stavbu a súčasne by som chcel poistiť aj vnútorné vybavenie.

A keďže práve prežívam sklamanie zo životnej poistky (s hrôzou som zistil, že po 10 rokoch platenia životnej poistky dostanem od poisťovne o 10% menej, ako som za tých 10 rokov zaplatil), tak by som chcel vedieť Vaše osobné skúsenosti s poistením bytu.

Prosím Vás o referencie na poisťovne - hlavné kritériá sú:
- ochota vyplatiť poistné plnenie v prípade škody
- výška poistného s ohľadom na výšku krytia a rozsah pokrytých rizík.

A zaujímajú ma predovšetkým názory poistencov (viac ako názory poistných poradcov).

Ďakujem Vám.
Usporiadat
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Tak táto téma by bola aktuálna aj pre mňa. Poraďte prosím
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Ofélia Ofélia

Ofélia je offline (nepripojený) Ofélia

Mali sme vykradnutý dom, trochu sa to ťahalo, ale zo strany policajtov....., mali sme 2x zaplavenú pivnicu podzemnou vodou, víchrica nám plastové rolety poškodila a poisťovňa vždy zaplatila. Treba si povedať na koľko si odhadujete cenu bytu (domu) aj zariadenie a od tej ceny sa všetko odvíja aj zaplatenie vašej škody. Na dom nás to stojí cca 4000 /ročne a čo mám 3 izbový byt tak so zodpovednosťou za škodu platím 2200/ročne. Poisťovňu mám Allianz. Ponúkali mi Uniqu, zdála sa mi drahá. V Allianzi som už 5 rokov. Dokonca na byt, keďže tam nebola žiadna udalosť mi každý rok sumu znižujú, teraz mi bola o 20% znížená, ale bola aj ponuka zvýšenia. Tú som nevyužila, pretože na začiatku som sumy na byt prehnala. Prečo ste nepožiadal banku o poistenie úveru v prípade nezamestnania či trvalích následkov?? Viem že dodatočne sa to urobiť nedá. Ale poistenie úveru priamo v banke, je dobrá vec. Ešta doplním, že najprv som si ohodnotila napr. byt a potom som si zavolala do rôznych poisťovní a spýtala sa na cenu atď. Bola som upozornená, že pokiaľ má napr. byt hodnotu 600 tis a zariadenie 1mil. a ja si dám poistenie zo sumami nižšími v prípade udalosti poisťovňa vypláca škody len z 1/2 poistenej sumy. t.z. byt by som mala na 400 tis - plnenie je len 200 tis. Zriadenie 500 tis -plnenie 250 tis = suma plnenie v prípade ukradnutia elektroniky je 20% zo sumy tak nie z 500tis, ale 250 tis.
Naposledy upravil Ofélia : 19.01.07 at 10:28
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
Presne tak,jedine Allianz
0 0
chlap chlap

chlap je offline (nepripojený) chlap

riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac
Takže 1. skúsenosť máme za sebou ...... posúvam s očakávaním ďalších
0 0
chlap chlap

chlap je offline (nepripojený) chlap

riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac
dadina
Prečo ste nepožiadal banku o poistenie úveru v prípade nezamestnania či trvalích následkov??
Nepísal som, že to nemám .... ale pravdou je, že nemám .

Nepovažoval som to za nevyhnutné a ani vhodné (keďže som kedysi pracoval v banke na vývoji produktov, poznám detailne obchodné podmienky tohto typu poistenia a viem, že to pre mňa osobne nemá zmysel).

Ja totiž nepotrebujem zaistiť riziko mojej straty zamestnania alebo mojej straty života, ale riziko toho, čo sa teraz práve deje na Slovensku a v okolitých krajinách - víchrica, dážď. A eventuálne to, že mi lietadlo spadne na bytovku alebo sa zemská kôra pod Pertžalkou pohne, alebo že žena zabudne vypnúť elektrickú trúbu a vyhoríme
0 0
vieroslava vieroslava

vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

Rozhodne nedoporučujem UNIQU na žiadne poistenie. Mám s nimi negatívne skúsenosti!!!
Nikdy nevyplatia celú škodu, ale majú v poistných podmienkach bod, že v prípade tvojho zavinenia ti poistné plnenie krátia!!!
Napr. máš havarijnú poistku, ale keď ty zaviníš haváriu, zaplatia ti len polovicu tvojej škody. Logika, že? A čo som sa rozprávala so zamestnancom tej poisťovne, rovnako to robia aj pri poistení bytov a domov.
Veď keď uzatváram poistku, napr. havarijnú, tak preto, že chcem mať auto poistené v prípade havárie. Veď predsa keď haváriu nezaviním, plnia mi škodu zo zákonnej poistky vinníka. No ale späť k bytom.
Byt ako stavbu máš poistenú cez správcu, čiže po splatení úveru môžeš poistku na stavbu zrušiť. Tiež mám byt poistený cez Allianz, zatiaľ som nejakú škodu nemala, ale tiež si myslím, že sú na slovenskom trhu dosť dlho a majú celkom seriózne podmienky aj cenové, aj čo sa týka tvojej ochrany pri plnení. Aj s Českou poisťovňou mám dobré skúsenosti.
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
ináč ohľadom poisťovní..tu už toho bolo dosť prebratého..
tu sú nejaké linky...
môj názor...nikdy Allianz bohužiaľ nemám s nimi najlepšie skúsenosti..ale záleží od každého...čo si dá

http://www.porada.sk/t34292-poisteni...hlight=poistka

http://www.porada.sk/t29815-poisteni...+pois%BBov%F2a
0 0
chlap chlap

chlap je offline (nepripojený) chlap

riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac
Hlinkovx
ináč ohľadom poisťovní..tu už toho bolo dosť prebratého..
tu sú nejaké linky...
Díky za tie linky - hoci som ich už čítal, až teraz som si všimol jeden detail, že bytové domy zvyknú byť ako stavba poistené správcom. A tak som si to overil a je to tak aj v mojom prípade. Takže mi bude stačiť poistenie domácnosti.

Síce uvažujem - keďže bývam na najvyššom poschodí - že by som si predsa mal dať aj vlastné poistenie stavby pre prípad, že by "rupla" strecha a vytopilo ma. No uvidím, porozmýšľam.
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
no..skús si pozreť tie poistky na bytové domy na čo sa vlastne vzťahujú
ale keď si to vyrátam..že poistku za bytový dom / 46 bytových jednotiek/ platíme 13000 ročne a za samotný byt 1356 /113 *12= -poistenie bytu - nie zariadenia/ tak mám dojem..že asi taká poistka za bytový dom nebude mať predsa len také krytie..keby niečo
0 0
chlap chlap

chlap je offline (nepripojený) chlap

riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac
Hlinkovx
no..skús si pozreť tie poistky na bytové domy na čo sa vlastne vzťahujú
ale keď si to vyrátam..že poistku za bytový dom / 46 bytových jednotiek/ platíme 13000 ročne a za samotný byt 1356 /113 *12= -poistenie bytu - nie zariadenia/ tak mám dojem..že asi taká poistka za bytový dom nebude mať predsa len také krytie..keby niečo
Presne na to som myslel, keď som hovoril, že asi si aj ja sám dám poistku - navyše som zistil, že tá poistka, čo platí družstvo, je kúpená v Unique - a kdesi na porade som čítal negatívne reakcie na túto poisťovňu.
0 0
Ofélia Ofélia

Ofélia je offline (nepripojený) Ofélia

My tiež máme v SBD poistenie na obvodové múry, platíme to mesačne v nájme, ale je to nedostačujúce a problematické s SBD. Poviem príklad ja mám byt vo vlastníctve a preto, lebo nie všetky byty sú vo vlastníctve, poistenie obvodových a spoločných vecí robilo SBD. A tu nastal problém zo šachty tiekla voda k susedom. Ja som škodu odmietla platiť, lebo nebola z môjho bytu a SBD si dalo podmienku, že oni rozhodnú či plnenie susedom bude "akceptované" z poistenia čo uzavrelo SBD. Z SBD prišli a až po dvoch urgenciách aj poisťovakom, SBD uznalo plnenie škody z poistenia. Vidíte?! Ja mám byt, im platím poistenie a SBD rozhoduje....... Preto som sa rozhodla poistiť si všetko sama! A na poistné sumy ktoré uzatvorilo SBD sú smiešne, neviem či by som za to mala garsónku.
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
Silvinka,takto-tie dva linky čo si dala-zlé je to tam vysvetlené-1.link-ak bola poškodená strecha tak poisťovňa určite plní!!!!!!!!!neplní len v prípade,že nebola poškodená strecha. A 2link-tam to bolo o niečom inom-to čo sa tam píše to je poistenie domácnosti a nie stavby!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!A CHLAPOVI-hromadné poistenie ti žiadna banka neuzná-kvoli vinkulácii-nieje to právne doriešené.
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
tá poistka nemá žiadne krytie-pre silviu
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
chlap

A zaujímajú ma predovšetkým názory poistencov
.
Katka..na toto som odpovedala tými linkami .jednoducho skúsenosti s poisťovňami ...
osobne som mala byt poistený v Slov. poisťovni ale súbežne, nakoľko som im vypovedala zmluvu, aj s Českej poisťovni SLovensko
preto som priložila tie linky..
nebolo to priložené kvôli samotnej poistke...ale ako skúsenosti s poisťovňami ...
0 0
chlap chlap

chlap je offline (nepripojený) chlap

riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac
katarina.j
.........A CHLAPOVI-hromadné poistenie ti žiadna banka neuzná-kvoli vinkulácii-nieje to právne doriešené.
No Katka, tak toto bol pomerne závažný a asi aj rozhodujúci argument To ma nenapadlo.
Ďakujem.
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
Tak to vieš,ked ti chlap doma každý deň o tom rozprava už 5rokov tak sa na mňa to už aj nalepilo.On je taký maniak pracovný
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Známa mi odporučila Generali vraj sú lacnejší a rýchlejší pri vyplácaní poistných udalostí aspoň čo sa týka majetku.Má niekto nejaké skúsenosti z touto poisťovnov?
0 0
Ofélia Ofélia

Ofélia je offline (nepripojený) Ofélia

Mslím, že sa nikdy nedá povedať či je poisťovňa zlá či dobrá. 1000 ludí = 1000 názorov. V prvom rade majte svoje kritérium, získať si info o záväzkoch poisťovne a dostupnosť služby = mám na mysli
1. sumu na ktorú si chcete poistiť "byt"? aká je cena poistenia vo všetkých poisťovní
2. získať info či si plnia /platia poškodeným klientom včas.
3. dostupnosť likvidátora pri udalosťach. napr. Kooperatíva aj Uniqa si najíma spoločnosť na likviditu = predražené poistné
4. pri žiadnej poistnej udalosti či je ročný bonus vo forme zníženia poistnej platby

Máme tu 28 poisťovní je z čoho vyberať, odporúčam vám na poistenie nehnuteľnosti Česká poisťovňa Slovensko , Allianz, "Generali"
0 0
chlap chlap

chlap je offline (nepripojený) chlap

riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac
dadina
Mslím, že sa nikdy nedá povedať či je poisťovňa zlá či dobrá. 1000 ludí = 1000 názorov. V prvom rade majte svoje kritérium, získať si info o záväzkoch poisťovne a dostupnosť služby = mám na mysli
1. sumu na ktorú si chcete poistiť "byt"? aká je cena poistenia vo všetkých poisťovní
2. získať info či si plnia /platia poškodeným klientom včas.
3. dostupnosť likvidátora pri udalosťach. napr. Kooperatíva aj Uniqa si najíma spoločnosť na likviditu = predražené poistné
4. pri žiadnej poistnej udalosti či je ročný bonus vo forme zníženia poistnej platby

Máme tu 28 poisťovní je z čoho vyberať, odporúčam vám na poistenie nehnuteľnosti Česká poisťovňa Slovensko , Allianz, "Generali"
Takúto odpoveď som si predstavoval - a keďže sa v hobby porade nedajú prideliť body, tak aspoň takto ďakujem !
0 0
Adria.ma Adria.ma

Adria.ma je offline (nepripojený) Adria.ma

Tak tento príspevok som si žiaľ všimla až teraz. Neviem, aké poistenie zvyknú mať ostatní, ale ja konkrétne mám na nehnuteľnosť vo výške znaleckého posudku - 2-izb. byt na 1.500.000,-Sk v GENERALI, platím okolo 1000,- na rok. Poistenie vnútorného vybavenia mám u KOOPERATIVY, síce nie na horibilnú čiastku, ale nemám s nimi problémy, čo sa týka výplaty poistného plnenia - môj bratranec dostal dokonca poistné plnenie za zlomenú nohu v rekornom čase - do jedného mesiaca od doručenia podkladov. To ma prekvapilo, lebo v "nemenovanej" poisťovni som ja osobne čakala 3 mesiace. V Kooperative mu hneď prevzali zdokladované hlásenie o úraze so žiadosťou o poistné plnenie a pracovníčka na prepáške mu poradila, čo ešte treba doplniť, a tak to bolo naozaj rekordne rýchle.

Kooperativa má lepšie poistenie domácnosti - je tam poistených viac vecí v základnom súbore a nie je nutné tam pri bežnom zariadení dojednávať osobitné dojednania napr. na niektorú elektroniku. Tiež si treba všimnúť, čo všetko zahŕňa poistenie a aké sú podmienky plnenia - napr. aj preskúmať spoluúčasť...
Takže, toľko z mojich skúseností.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať