Zavrieť

Porady

Zaliatie okrajov materiálu

Ahojte, chcel by som Vás poprosiť o radu. Rozmýšľam nad jednou vecou už nejaký čas, ale nejak sa mi nedarí prísť na to, ako to urobiť, resp. nápady nejaké prišli, ale nezdajú sa mi dobré. Potreboval by som nejakým spôsobom zaliať okraje materiálu zalievacou polyuretánovou živicou. Predstavte si, že máte dva štvorce 20x20cm dajme napr, že papiera, aj keď je to niečo iné a hrúbka toho plátu je tak 0,5 mm, tieto pláty sa medzi sebou na okrajoch zlepia, čiže sú zlepené, no potreboval by som ich už zlepené spolu zaliať na okrajoch zhora aj zdola živicou a aby aj okraj zboku, čiže tá tenká hrana bola zaliata. Otázka znie, ako to spraviť? Moc ďakujem za prípadné rady.
buchač ...resp. nápady nejaké prišli, ale nezdajú sa mi dobré.
-----------------------------
To znamená aké ???
===================
Predstavte si, že máte dva štvorce 20x20cm dajme napr, že papiera, aj keď je to niečo iné
-----------------------------
Predstavivosť by som síce aj mal, ALE zalievať živicou (alebo niečim iným) je fakt niečo INÉ.
Daj presne a konkrétne, o aký materiál ide, lebo inak je to o ničom.

Ak sa jedná o papier, tak si nechaj zalaminovať tie kusy do jednej fólie a budeš to mať rovné.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    polyuretánová živica je to isté ako epoxidová živica? S tou som pracovala, ale tam je problém, že potrebuje pevné okraje, inak sa dosť rozlieza. Na druhú stranu, pri schnutí vytvára akokeby taký kopček (krásny obrázok povrchového napäatia). Skúšala som tým natierať papierovú krabičku - teda vrchnáčik. šlo to celkom fajn, len sa nedalo tú živicu dotiahnuť až úplne do kraja, lebo mala tendenciu stiecť dole
    buchač polyuretánová živica je to isté ako epoxidová živica?
    =================
    Nie, nie je to to isté.
    Polyuretánová živica je jednozložková a epoxy je dvojzložková.
    Aj použitie je rozdielne, nakoľko vlastnosti sú iné.
    Dáša_ aha, tak potom sú moje skúsenosti na dve veci

    Vďaka

    Zaliatie okrajov materiálu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.