Zavrieť

Porady

Osobitný príspevok

Zdravím,od 1.novembra som sa zamestnal a predtým som bol evidovaný na úrade práce.Požiadal som o osobitný príspevok,prišlo mi rozhodnutie,že priznáva sa mi príspevok po dobu najviac 12 po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov a to v sume 126,14€ od 1.11.2015 do 31.01.2016,bol som sa opýtať na úrade práce,prečo mám tam uvedené len tri mesiace a bolo mi povedané,že ďalšie mesiace už dostanem len 63,07€. Chcem sa informovať,či to je v poriadku,lebo na stránke ministerstva práce sociálnych vecí a rodiny je uvedené že : 126,14 € mesačne počas prvých 6 kalendárnych mesiacov a 63,07 € mesačne ďalších 6 kalendárnych mesiacov. Ďakujem
8 komentárov     zbaliť
avalik V rozhodnuti nemas citovane paragrafy, na zaklade ktorych rozhodli tak ako rozhodli? Mas tam uvedenu lehotu na odvolanie a ta este neuplynula?
poodleman rozhodol takto: podľa § 16 ods.1.a 2 § 16 ods.3 zákona č. 417/2013 Z.z. o pomoci v hmotnej núdzi a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov sa fyzickej osobe priznáva osobitný príspevok po dobu najviac 12 po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov a to v sume 126,14€ od 1.11.2015 do 31.01. 2016. Proti tomuto rozhodnutiu je možné podať odvolanie do 15 dní takže ešte môžem podať odvolanie,vedel by si mi s tým odvolaním pomôcť? totiž to ešte som nikdy odvolanie nepodával.Ďakujem
misoft No - je tam jedno slovíčko - NAJVIAC! Nie je to pravidlo! Môže max. 12 mesiacov, ale NEMUSÍ!
avalik Misoft, je tam "priznáva najviac" ... nie ze "moze priznat najviac"
avalik poodleman, este dopln na aku dobu mas uzatvorenu pracovnu zmluvu
poodleman pracovný pomer je dohodnutý na dobu určitú do 30.04.2017 so skúšobnou dobou do 31.01.2016
avalik mas to spravne? do 2017? ak ano, tak pis odvolanie, tetusky mozno zle citali, ze mas zmluvu len na pol roka.
poodleman Áno,mám to správne...už napísané,poslané :-D
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.