Zavrieť

Porady

kontrola

Ahojte, po krátkej prestávke, som si začala kontrolovať r.2006, nakoľko som ho účtovala v MS3 prvýkrát, chcem sa opýtať, vytlačila som si výsledovku na základe výsledovky som vypísala daň.priznanie, v ktorom som si vypočítala daň a potom daň som zaúčtovala 591/341 do záväzkov r.2006.
Ešte by ma zaujímalo vyčíslenie preddavkov, keď sme posledné preddavky zaplatili až koncom januára, nemali by byť vyčíslené v DP za r.2006?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    Nikto mi neodpovedal, či je to tak dobre. nakoľko som v MS3 účtovala prvýkrát potrebujem si to overiť, takže vytlačila som si okontrolovanú výsledovku. Z nej som do DP napísala V a N, vyšiel mi HV, potom som pripočítala 545 a z toho vypočítala daň. Potom som tú vypočítanú daň zaúčtovala do záväzkov na 591/341. Tým mi vyšiel vo výsledovke nižší HV-čiže po zdanení, keď som k nemu pripočítala daň a 545, tak mi vyšla suma ktorá bola na riadku 500. Môže mi to niekto potvrdiť alebo vyvrátiť? díky moc

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    Súvahu vypisujem a vytláčam po zaúčtovaní dane alebo pred zaúčtovaním dane, dík.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    sybila3 Pozri príspevok
    Súvahu vypisujem a vytláčam po zaúčtovaní dane alebo pred zaúčtovaním dane, dík.
    Po zaúčtovaní dane. Do záväzkov sa ti inak nedostane daňová povinnosť.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    sybila3 Pozri príspevok
    Ahojte, po krátkej prestávke, som si začala kontrolovať r.2006, nakoľko som ho účtovala v MS3 prvýkrát, chcem sa opýtať, vytlačila som si výsledovku na základe výsledovky som vypísala daň.priznanie, v ktorom som si vypočítala daň a potom daň som zaúčtovala 591/341 do záväzkov r.2006.
    Ešte by ma zaujímalo vyčíslenie preddavkov, keď sme posledné preddavky zaplatili až koncom januára, nemali by byť vyčíslené v DP za r.2006?
    Si právnická alebo fyzická osoba. Lebo pri FO zaplatené preddavky v roku 2007 sa zarátavajú do preddavkov roka 2007.

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    PO, ja som to vypisovala a vytláčala až po vypísaní DP, kde som si vyrátala daň a zaúčtovala do záväzkov 591/341. Je to dobre. Čo mi musí s čím sedieť, chcem si to kontrolovať krížom krážom aby mi to všetko sedelo, díky.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    sybila3 Pozri príspevok
    PO, ja som to vypisovala a vytláčala až po vypísaní DP, kde som si vyrátala daň a zaúčtovala do záväzkov 591/341. Je to dobre. Čo mi musí s čím sedieť, chcem si to kontrolovať krížom krážom aby mi to všetko sedelo, díky.
    Riadok číslo 085 v súvahe (strana pasív) sa musí rovnať riadkom číslo 064 z výkazu ziskov a strát. Je to vlastne účtovný hosp.výsledok po zdanení.

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    No mám tam sumu po zdanení rovnaku (čiže po zaúčtovaní dane), moja predchodkyňa daň vôbec nezaúčtovala v príslušnom roku, tak preto si to zisťujem. díky, čo mi ešte musí sedieť, aby som sa vedela okontrolovať, díky.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    sybila3 Pozri príspevok
    No mám tam sumu po zdanení rovnaku (čiže po zaúčtovaní dane), moja predchodkyňa daň vôbec nezaúčtovala v príslušnom roku, tak preto si to zisťujem. díky, čo mi ešte musí sedieť, aby som sa vedela okontrolovať, díky.
    Samozrejme suma aktív netto (r.001) so sumou pasív (r.065).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.