Zavrieť

Porady

abdikácia konateľa

Poraďte mi prosím, ako správnym spôsobom abdikovať na funkciu konateľa? Zopár príspevkov som na Porade našla, ale moja situácia je odlišná. Majitelia spoločnosti sú 3 angličania, ktorých nie je možné zastihnúť pohromade. To znamená, že ak by som im poslala pozvánku na valné zhromaždenie, samozrejme, že by sa na Slovensko nikto z nich nedostavil. V našej spoločenskej zmluve je uvedené, že valné zhromaždenie aj odvoláva konateľa spoločnosti. Ak napíšem abdikačný list každému z týchto troch majiteľov a do troch mesiacov nebude zvolané valné zhromaždenie, znamená to, že moja funkcia v spoločnosti ako konateľ zaniká? Momentálne spoločnosť nevykazuje žiadnu činnosť a má dlhy, ktoré nie som už ochotná platiť z vlastného vrecka. Vediem im účtovníctvo, platím kanceláriu a samozrejme telefón, ktorým sa pokúšam každý týždeň dovolať do Anglie, aby dali veci naporiadok. Advokát mi poradil, že im mám poslať informačný list o tom, že sa chcem vzdať funkcie a to aj s uvedením dôvodov a že ke´d nebudú na túto výzvu reagovať, mám to postúpiť na súd. Je to ako začarovaný kruh, z ktorého cesta nevedie nikam. Aďa
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.