Zavrieť

Porady

Podiel v s.r.o a rozvod

Vie mi niekto prosim vas poradit?
Pred vstupom do manželstva som sa stal 1/3 podielnikom s.r.o. Počas trvania manželstva som všetky podiely vyplácané zo zisku tejto s.r.o. dával do spoločnej domácnosti. Tato spoločnosť má v súčasnosti časť zisku ako nerozdelený. Má manželka po rozvode nárok na nejakú časť môjho podielu v tejto s.r.o.? Ma manželka narok na nejakú časť zo zisku spoločnosti, ktorý bude vyplatený až po rozvode?

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    MarianL Pozri príspevok
    Vie mi niekto prosim vas poradit?
    Pred vstupom do manželstva som sa stal 1/3 podielnikom s.r.o. Počas trvania manželstva som všetky podiely vyplácané zo zisku tejto s.r.o. dával do spoločnej domácnosti. Tato spoločnosť má v súčasnosti časť zisku ako nerozdelený. Má manželka po rozvode nárok na nejakú časť môjho podielu v tejto s.r.o.? Ma manželka narok na nejakú časť zo zisku spoločnosti, ktorý bude vyplatený až po rozvode?

    Dakujem
    Na podiel v sro určite nie, nadobudol si to pred manželstvom. Je to iba tvoje. ten zisk vyplácaný po rozvode neviem na 100%, ale podľa mňa nie. Totiž zisk patrí sro, a tvojím príjmom to bude až keď sa vyplatí na základe rozhodnutia VZ. Ak sa tak stane po rozvode, potom by to nemalo patriť do spoločných príjmov.

    Ale pre istotu počkaj na odpovede fundovanejších členov porady.

    geopard je offline (nepripojený) geopard

    geopard
    Zdravím, majetok ktorý si nadobudol pred uzavretím manželstva nepatrí do BSM a preto pani eštemanželka by z neho nemala rozvodom získať žiadny podiel, rovnako aj podiel na zisku vyplatený po rozvode bude už iba Tvojim príjmom. Do BSM patrí to čo ste nadobudli spoločne počas trvania manželstva. Ale to je iba tak zhruba povedané, môžu byť rôzne modifikácie.

    Podiel v s.r.o a rozvod

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.