Zavrieť

Porady

co v pripade ak pravnicka osoba zamestnava uz vyse roka jedneho az dvoch zamestancou na cierno, a tieto osoby poberaju popritom davky z UP?

ide o nieco ako farmu alebo nieco take, jento podnikatel nieje registrovany v obchodnom reistry a ma zamestancov na cierno ktora pe neho vykonavaju prace za menej ako minimalnu mzdu uz vyse roka....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    hmmm ak ide o farmu môže to byť SHR, a nemusí byť zapísaný v ORSR... ďalšia vec, že zamestnanci nemusia byť ani zamestnancami, len môžu brigádovať.....aj pri dávka z UP je tušim povolené pracovať určitý počet hodín do mesiaca...
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    zuzana1900 a ak tento "pracovny pomer" nieje nijako dokladovany, ziadnou zmluvou ani dohodou...skratka ide leno o cisty pracovny pomer pretrvavajuci uz vyse roka, pricom za "zamestanca niesu platene ziadne odvody ci uz soc. poistenie alebo cokolvek ine...v akom pripade by sme to teda mohli povazovat za pracu na cierno?
    Ice dive no a si ty ten zamestnanec, že to hovoríš s takouto absolútnou istotou? ak sa práca vykonáva bez akýchkoľvek zmlúv dáva sa za ňu odmena + neodvádzajú sa povinné platby tak hej jedná sa o prácu na čierno... avšak ak to nerieši dotyčný pracovník tak by som na tvojom mieste do toho nepchal nos... keďže pri práci na čierno môže fásnť pokutu ako zamestnávateľ tak aj pracovník... no a to by si tomu nešťastníkovi zamestnancovi veľmi nepomohla, ak by musel ešte aj pokutu splácať...
    zuzana1900 nie niesom konkretny pracovnik ale viem o takomto pripade, a nerobim to pre potrebu ale je to zlozity pripad povedala by som...snazim sa pomoct jednej rodine kde rodina zije rodina iba zo socialnych davok...otec by mal na deti platit vyzivne, co sa vsak nedeja a ak ano je to minimalna suma cca 150 euro na styri deti...z coho sa neda fungovat a potrebovala by som "hlavu rodiny" pritlacit nejakym sposobom k muru a toto je jedine riesenie ktore mi napada..
      zbaliť

    co v pripade ak pravnicka osoba zamestnava uz vyse roka jedneho az dvoch zamestancou na cierno, a tieto osoby poberaju popritom davky z UP?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.