Zavrieť

Porady

Úľava na dani z nehnutľnosti

Dobrý deň, ako referentka dane z nehnuteľnosti som sa stretla s prípadom jednej pani, ktorá je vlastníčkou preukazu ZŤP na základe čoho má nárok na úľavu dane z nehnuteľností na rodinný dom, ale v jej prípade ona aj spolu s manželom vlastní ešte ďaľšie dva domy, a prišla za mnou, že ona chce uplatniť úľavu na všetky 3 domy. Ako jej mám prosím vás slušne vysvetliť, že nemá nárok na úľavu na všetky 3 kedže obýva len jeden dom aj s rodinou.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ľubica2 je offline (nepripojený) Ľubica2

    Ľubica2
    Ahoj,
    pokiaľ viem, tak úľavu na dani z nehnuteľnosti si môže uplatiť len na rodinný dom (alebo byt) v ktorom má evidovaný trvalý pobyt. Nech ti zdokladuje na ktorom dome má trvalý pobyt a na ten jej uznaj úľavu.

    nokia901 je offline (nepripojený) nokia901

    nokia901
    Ďakujem za radu, a pripravím si aj zákon, lebo to už je nehorázne, čo a ako to niektorí ľudia chcú zneužiť.

    Ľubica2 je offline (nepripojený) Ľubica2

    Ľubica2
    Ahoj Nokia901,
    dnes som si to preverovala u svojej kolegyni, tiež daniarky. Takže zákon dáva každému mestu možnosť si upraviť vo svojich všeobecných záväzných nariadenia podmienky úľavy na dani. U nás je to tak ako som písala, na dom alebo byt kde je trvalý pobyt. Takže záleží aké máte vy stanovené podmienky vo VZN.

    Úľava na dani z nehnutľnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.