Zavrieť

Porady

normatív pre MŠ

Dobrý deň,
Chcela by som vás poprosiť o radu ohľadom normatívov na deti pre MŠ. Potrebujem urobiť rozpočet a všade som našla len normatív pre ZŠ.
Ďakujem za akúkoľvek radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mjarka je offline (nepripojený) mjarka

    mjarka
    "Normativ" v MŠ, zriaďovateľom ktorej je obec (mesto) vlastne neexistuje. Dá sa zistiť suma, ktorú dostane obec v podielových daniach na dieťa v MŠ. Na dieťa v MŠ, ktorá má viac ako 25 detí, dostáva zatiaľ obec v roku 2009 71,4€/2152 Sk x 31, t. j. cca 2213,4 €/66 680 Sk na celý rok. Suma 71,4€ je jednotkový koeficient a 31 je koeficient, ktorým sa započítava dieťa MŠ. V tom je započítané aj stravovanie dieťaťa v školskej jedálni pri MŠ. Výška jednotkového koeficientu závisí od výnosu dane, t.j. môže sa zmeniť (čo je veľmi aktuálne v súvislosti s hospodárskou krízou). Obec však nie je povinná dať MŠ všetky prostriedky, ktoré dostane na MŠ v podielových daniach. Môže dať viac, môže dať menej.
    Nie je mi celkom jasné, že robíte teraz rozpočet pre MŠ. Rozpočet by ste už predsa mali mať schválený - je súčasťou rozpočtu obce, ktorý sa schvaľoval na konci roka 2008. Výšku schváleného rozpočtu by Vám mal oznámiť zriaďovateľ, resp. si ho vyhľadajte v rozpočte obce na rok 2009.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.