Zavrieť

Porady

Učtovať material alebo prev.režia

Učtujem v mrp vin.JU mam verziu 6.10,nemam tam sklad,chcem sa spytať či nahradne diely na opravu traktora ,ktore hned použijem pri oprave, do PD budem pisať do materialu a vytvorim v analityke material priamo do spotreby,tiež tam budem pisať pracovne oblečenie a kanc.potreby.Notebook mam dať do režie alebo do materialu,a mam ho viesť v evidencii drobneho majetku.Je to spravne.Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    demeter Pozri príspevok
    Učtujem v mrp vin.JU mam verziu 6.10,nemam tam sklad,chcem sa spytať či nahradne diely na opravu traktora ,ktore hned použijem pri oprave, do PD budem pisať do materialu a vytvorim v analityke material priamo do spotreby,tiež tam budem pisať pracovne oblečenie a kanc.potreby.Notebook mam dať do režie alebo do materialu,a mam ho viesť v evidencii drobneho majetku.Je to spravne.Dakujem.
    Náhradné diely, kanc. potreby - nákup materiálu
    Notebook - nákup materiálu - členenie nákup drobného majetku /evidovať/

    nikula je offline (nepripojený) nikula

    nikula
    Zaevidujem nákup materiálu, potom vo výkaze o majetkoch a záväzkoch mám tento materiál v zásobach. Ale ja ho v skutočnosti už nemám, lebo som ho spotrebovala na služby. Ako to vlastne má byť, aby som ten materiál odpísala? Alebo jednoducho vo výkaze o M a Z, uvediem 0 EUR a vo výkaze o Príjmoch a výdavkoch bude evidovaný nákup materiálu.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    To, že Ty to zaúčtuješ do nákupu materiálu neovplyvní výkaz o MaZ, lebo toto sa tam neprenáša. Nákup materiálu máš len vo výkaze o PaV. Do výkazu o MaZ si prenášaš lúdaje zo skladu.

    demeter je offline (nepripojený) demeter

    demeter
    Ďakujem za odpoveď ,chcem sa ešte spýtať v roku 2009 som všetko daval do režie mam to v denniku prepisať.Ďakujem.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    demeter Pozri príspevok
    Ďakujem za odpoveď ,chcem sa ešte spýtať v roku 2009 som všetko daval do režie mam to v denniku prepisať.Ďakujem.
    Ja by som to určite opravila.

    demeter je offline (nepripojený) demeter

    demeter
    Chcem sa ešte spýtať sprej na komare mam dať do režie alebo material,brusenie reťaze na mot.pilu režia alebo material.Ďakujem.

    Katka2 je offline (nepripojený) Katka2

    Katka2
    Ja by som dala aj sprej na komáre na nákup materiálu. A bol hneď vydaný do spotreby. Ale to je podľa mňa na individuálne, podľa vypracovanej internej smernice.

    Učtovať material alebo prev.režia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.