Zavrieť

Porady

Soboty, nedele a strava

Zdravím vás. Viete mi poradiť? Mesačne odrobím 168h, vrátane soboty a nedele. Mám nárok okrem základnej hodinovej tarify aj na iný príplatok na tieto dni? Môj nadriadený mi tvrdí, že ak sa tieto dni rátajú do mesačných odprac. hodín, tak nie... Ako postupovať a čo robiť?! diky, diky A akú výšku by mal mať môj stravný lístok ak denne odrobím 10hod.?!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

    michelle84
    Aký máš pracovný čas? Zahŕňa sa Ti sobota a nedeľa do pracovného času? Pre prípad, že máš 40-hodinový pracovný čas od pondelka do piatka, tak soboty a nedele by si mal mať zaplatené ako nadčasy + príplatok za sobotu a nedeľu.

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    lanovky Pozri príspevok
    Neboli už zrušené príplatky za soboty a nedele?
    Otázka dobrá, ktor má správnu odpoveď? Alebo je to len JPP?

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    nie sú príplatky za so a ne, pokiaľ sa jedná o súkromný sektor, stačí pozrieť ZP od §118 - §135 a nič o preplácaní so a ne

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    mzdarka renca Pozri príspevok
    nie sú príplatky za so a ne, pokiaľ sa jedná o súkromný sektor, stačí pozrieť ZP od §118 - §135 a nič o preplácaní so a ne
    Presne tak, existujú len príplatky za nadčas (min. 25%), za sviatok (min. 50%) a za nočnú prácu (min. 20%).

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    mzdarka renca Pozri príspevok
    nie sú príplatky za so a ne, pokiaľ sa jedná o súkromný sektor, stačí pozrieť ZP od §118 - §135 a nič o preplácaní so a ne

    Minulý rok (vtedy som nerobila mzdy ja, preto sa pýtam) sme mali kuriča na kratší PP, kúrenie za soboty a nedele sa mu preplácala formou nadčasou a viem že tam mu vykazalovala aj príplatky za soboty a nedele. Tak ako to vlastne je? Tento rok sme kúrenie riešili ináč.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Sabadka Pozri príspevok
    Minulý rok (vtedy som nerobila mzdy ja, preto sa pýtam) sme mali kuriča na kratší PP, kúrenie za soboty a nedele sa mu preplácala formou nadčasou a viem že tam mu vykazalovala aj príplatky za soboty a nedele. Tak ako to vlastne je? Tento rok sme kúrenie riešili ináč.
    ale to je verejný záujem, tam platí zákon o odmeňovaní niektorých zamestnancov vo verejnom záujme č.553/2003 a tam je príplatok za so a ne v zmysle § 17.

    § 17
    Príplatok za prácu v sobotu alebo v nedeľu



    Zamestnancovi patrí za hodinu práce v sobotu alebo v nedeľu príplatok v sume 30 % hodinovej sadzby funkčného platu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.