Zavrieť

Porady

navrh vykurovacieho systemu

Napada ma že čim viac študujem všetko okolo vykurovania domu tym som zamotanejši .Zaujima ma ..kto by mi vedel spraviť kvalitny navrh kurenie alebo nejaky projekt . Mam na mysli ake teplovodne hadice , ake ventily , nadrže a aky kotol pri tom ktorom dome pri tych materialoch a izolaciach ktore su na dome použite aby bol cely system čo najefektivnejši a najpohodlnejši na prevadzku ako aj udržbu. Nepoznam v okoli nikoho kto by taketo kvalitne navrhy robil aj s vypočtami . Viete ako to byva..zavolate kurenarov a oni to začnu zbuchavať ,, ved to stači a toto nemusi byť .. Viete mi poradiť kto sa tym zaobera
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    nerad do to hovorim, ale nakoniec to aj tak nechas na kurenarov. Tiez som spekuloval v techkone a nic som nedospekuloval. Akurat som si vypocital tepelne straty, ale podlahovku uz navrhnut neviem. A ani najlepsi soft ti to nenavrhne tak ako projektant ktory tam zadava vseliake parametre o ktorych sa ti ani nesniva. Kurenar zhruba vie kolko hadice ma ist na m2 a funguje to.. Ked uz dat vypracovat projekt kurenia tak rovno aj s tepelnou izolaciou.

    day je offline (nepripojený) day

    day
    na kurenarov by som to nenechaval, ty potrebujes kurenie, podlahovku, prisposobit tvojim potrebam, tepelnym stratam.

    techcom zvladnes, trochu to trva, ale zvladnes

    drozdm je offline (nepripojený) drozdm

    drozdm
    alltracboy Pozri príspevok
    nerad do to hovorim, ale nakoniec to aj tak nechas na kurenarov. Tiez som spekuloval v techkone a nic som nedospekuloval. Akurat som si vypocital tepelne straty, ale podlahovku uz navrhnut neviem. A ani najlepsi soft ti to nenavrhne tak ako projektant ktory tam zadava vseliake parametre o ktorych sa ti ani nesniva. Kurenar zhruba vie kolko hadice ma ist na m2 a funguje to.. Ked uz dat vypracovat projekt kurenia tak rovno aj s tepelnou izolaciou.
    no presne to mam na mysli..brať do uvahy všetky aspekty. izolacie, zemepisnu polohu, orientaciu......alles

    drozdm je offline (nepripojený) drozdm

    drozdm
    day Pozri príspevok
    na kurenarov by som to nenechaval, ty potrebujes kurenie, podlahovku, prisposobit tvojim potrebam, tepelnym stratam.

    techcom zvladnes, trochu to trva, ale zvladnes
    vyskušam , vdaka

    ropy je offline (nepripojený) ropy

    ropy
    ak smiem vedieť odkiaľ si ?? mám niekoho, len neviem či to nebude veľmi ďaleko....

    drozdm je offline (nepripojený) drozdm

    drozdm
    ropy Pozri príspevok
    ak smiem vedieť odkiaľ si ?? mám niekoho, len neviem či to nebude veľmi ďaleko....
    vychod...okr. stropkov

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    ja to beriem tak ze pokial to bude predimenzovane, tak sa to priskrti, alebo znizi teplota vody. ak by tie kurenarske zlepence nefungovali, tak by sa na nete stazovalo milion ludi. v techkone musis ty urcit kde sa bude okruh rozdelovat, odkial bude a aky bude mat tvar.. a pokial to uz teraz nevies tak sa na techkon vykasli. navyse mne osobne to nakreslilo tak riedke pokrytie hadicou, ze by som ani nemal odvahu to tak spravit. Mozno tak 3 zavity v spalni.

    drozdm je offline (nepripojený) drozdm

    drozdm
    alltracboy Pozri príspevok
    ja to beriem tak ze pokial to bude predimenzovane, tak sa to priskrti, alebo znizi teplota vody. ak by tie kurenarske zlepence nefungovali, tak by sa na nete stazovalo milion ludi. v techkone musis ty urcit kde sa bude okruh rozdelovat, odkial bude a aky bude mat tvar.. a pokial to uz teraz nevies tak sa na techkon vykasli. navyse mne osobne to nakreslilo tak riedke pokrytie hadicou, ze by som ani nemal odvahu to tak spravit. Mozno tak 3 zavity v spalni.
    no nejde mi to inštalovať

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    skus raucad.. ten techkon z univenty mi blbol. Ale ani ten nieje podla mna dobry.. nemozem tam zmenit napriklad izolacie v skladbe. Proste to neviem.

    ropy je offline (nepripojený) ropy

    ropy
    To je trochu daleko, okres Nové Zámky ....
    Veľa šťastia, skús si nájsť kúrenára, ktorý má aspoň ako také skúsenosti, aby si nerobil a zbytočne ....

    drozdm je offline (nepripojený) drozdm

    drozdm
    kubko45 Pozri príspevok
    ahoj ja som projektant kurenia niejej problem vypracovat projekt kurenia
    odkial si

    kubko45 je offline (nepripojený) kubko45

    kubko45
    ja som z liptovskeho mikulasa ale nie problem na dialku vyriesit kurenie rovil so to uz x krat

    drozdm je offline (nepripojený) drozdm

    drozdm
    kubko45 Pozri príspevok
    ja som z liptovskeho mikulasa ale nie problem na dialku vyriesit kurenie rovil so to uz x krat
    no A VIEM žE TO UROBIš AJ NA DIALKU ALE su veci ktore chcem vysvetliť na mieste, presne čo chcem.takto cez net či foto je nepresne,,

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.