Zavrieť

Porady

Daň z úroku je náklad ???

Ahojte, kam účtujete, keď na bankovom výpise strhnú daň 0,01€ (daň z úroku ) ? Na nákladový účet, alebo na 341 príp. 345 ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    možno toto pomôže

    http://www.porada.sk/1747176-post94.html

    Hlasovalo 7 pouzivatelov

    Užitočné (7)
    Tweety, marjankaj, Lubaba, janaGT, Andyke, Paula, promont maja
    7

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    abcd.kates Pozri príspevok
    hej to som čítala, ale mne ide ešte o rok 2010. je veľký problém ak som to dávala do nákladov? nie je jto veľká suma, ročne 0,03 € ???
    Urobte ID a preúčtujte správne ako to má byť. Aby ste nedostali pokutu v zmysle o ZU.

    Už keď som raz niekde čítala a to som , dokonca to bol akýsi rozsudok, že subjekt v DP na miesto krúžika riadne DP, zaškrtok opravné DP a za toto dostal pokutu 300 € ako nepeňažné, tak nad týmto sa chcelo len plakať.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    abcd.kates Pozri príspevok
    Ahojte, kam účtujete, keď na bankovom výpise strhnú daň 0,01€ (daň z úroku ) ? Na nákladový účet, alebo na 341 príp. 345 ?
    341.

    abcd.kates je offline (nepripojený) abcd.kates

    abcd.kates
    Dáša_ Pozri príspevok
    hej to som čítala, ale mne ide ešte o rok 2010. je veľký problém ak som to dávala do nákladov? nie je jto veľká suma, ročne 0,03 € ???

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    abcd.kates Pozri príspevok
    hej to som čítala, ale mne ide ešte o rok 2010. je veľký problém ak som to dávala do nákladov? nie je jto veľká suma, ročne 0,03 € ???
    no takto ti poviem, keď toto bude jediná chyba v účtovníctve, tak nech to kontrola kľudne vyhodí. Dokonca si myslím, že s najväčšou pravdepodobnosťou si to ani nevšimnú.

    abcd.kates je offline (nepripojený) abcd.kates

    abcd.kates
    Dáša_ Pozri príspevok
    no takto ti poviem, keď toto bude jediná chyba v účtovníctve, tak nech to kontrola kľudne vyhodí. Dokonca si myslím, že s najväčšou pravdepodobnosťou si to ani nevšimnú.
    aha, dobre, aj ja som to tak myslela, veď na 341 by bol zbytočne takýto zostatok, nie ?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    nebol, ale 0,03 je naozaj smiešna suma.

    Aisha je offline (nepripojený) Aisha

    Aisha
    a to som dobre prečítala v odpovedi z DRSR ze od 1.1.2011 sa účtuje na 591? teda už sa nič nebude v daňovom priznaní odpočítavať? ale to pôjde rovno do nákladov?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Aisha Pozri príspevok
    a to som dobre prečítala v odpovedi z DRSR ze od 1.1.2011 sa účtuje na 591? teda už sa nič nebude v daňovom priznaní odpočítavať? ale to pôjde rovno do nákladov?
    ÁNo, presne tak.

    Aisha je offline (nepripojený) Aisha

    Aisha
    pozerám že účet 591 je vedený v účt.softe Pohoda ako nedaňový účet? je to ok alebo to má byť daňovo uznaný náklad?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    591 je mimo dane, nepôjde to do r.100, budeš si to musieť skontrolovať. nebude teda ako pripoč. položka, lebo v r.100 sa nebude nachádzať.

    Aisha je offline (nepripojený) Aisha

    Aisha
    aha teda ponížim o to náklady pri výpočte ZD....a teda už sa to nebude považovať za preddavok na daň = čiže si to nebudeme môcť odpočítať z daňovej povinnosti, teda v konečnom dôsledku to zaplatíme my/FO/PO a ani si to nebudeme môcť odpočítať z daní, super...dobre tomu rozumiem?

    Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

    Jarka 1
    Nie, nerozumieš tomu celkom. Treba riešiť aj zaúčtovanie úroku a ten budeš účtovať ako nedaňový. Takže potom to bude v poriadku.

    Aisha je offline (nepripojený) Aisha

    Aisha
    joj ale ved to účtovanie sme už poriešili s Kejkou ..to som už nepísala, len taký výsledný dopad som myslela či dobre chápem

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Aisha Pozri príspevok
    aha teda ponížim o to náklady pri výpočte ZD....a teda už sa to nebude považovať za preddavok na daň = čiže si to nebudeme môcť odpočítať z daňovej povinnosti, teda v konečnom dôsledku to zaplatíme my/FO/PO a ani si to nebudeme môcť odpočítať z daní, super...dobre tomu rozumiem?
    neodpočítaš z daní, lebo z účtovného zisku odpočítaš sumu, ktorá sa na túto zaplatenú daň vzťahuje - teda ten kreditný úrok. V konečnom dôsledku až na nejaký ten cent to bude mať rovnaký efekt ako pôvodný stav.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.