Zavrieť

Porady

Olymp - nepretržitá prevádzka.

Pri spracovávaní miezd pre neprertžitú prevádzku niečo robím asi zle. Môj postup je následovný:
1. Cez personalistiku - kalendár si nahodím dochádzku zamestnanca za daný mesiac. A celé si to potvrdím OK.
2. Prejdem na mzdy, kde dám generovať daného zamestnanca a program mi nahodí už docházku - hodiny, ktoré som zadala v personalistike. Plus doplním ostatné položky a dám OK. Týmto mám výplatu pre zamestnanca.
3. Takýmto spôsobom si nahodím ostatných.
Problém nastane keď zistím, že napr. u prvého zamestnanca som zabudla na nejakú položku a chcem ju doplniť. Keď si otvorím opäť jeho mzdu už mi program zmení základnu mzdu.
Ešte doplním, že zamestnanci sú odmeňovaní mesačnou mzdou / každý mesiac rovnaká mzda, len štvrťročne im vysporiadam hodiny/.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    Ja si kalendár nenahadzujem mesačne. Po mesačnej uzávierke si hneď dám generovať zložky mzdy - tam mi ponúkne stále zložky. Keď sa dostanem do karty konkrétneho zamestnanca, na spodku sa mi objaví kalendár, kde si odkliknem, ktoré dni zamestnanec ne/pracoval, kedy bol sviatok, dovolenku, PN... ďalšie zložky mzdy si vyberám zo sadzobníka. A pri opravách mi neprestavuje výšku mzdy. Skús.

    cece je offline (nepripojený) cece

    cece
    A v personalistike - záložka mzdové údaje - kalendár, ako máš nastavený kalendár pre nepretržitú prevádzku?

    Olymp - nepretržitá prevádzka.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.