Zavrieť

Porady

dva dvory v jednom dvore

dobry den.prosim oradu.zdedil som rodinny dom.dom sa nachadza spolu este s jednym rodinnym domom vo dvore.moj dom je na hornej casti dvora a susediaci(svagrov)je v dolnej casti dvora.do teraz mal umozneny prechod aj prejazd cez moju cast dvora.dvor nie je vedeny ako spolocny.mame presne stanovene a vy merane hranice pozemku len bez deliaceho plotu.vo vlastnickom liste nemame voci nemu ziadne vecne bremeno voci nemu.prechod a prejazd mal dovoleny s minulym vlastnikom len na ustnej dohode medzi nimi.no a mi by sme to chceli zmenit lebo nas pan svagor nam zacina liest na nervy so svojimi aktivitami a chceme aby si spravil na svoj pozemok svoj vchod od spodu.on tvrdi ze moze nasu cast dvora vyuzivat na prechod aj prejazd lebo to tu tak bolo zauzivane.stale neviem akym pravom toto moze tvrdit.mozeme prehradit?alebo ako postupovat.dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    day je offline (nepripojený) day

    day
    DOHODNUT SA so svagrom, urobit, ked je moznost, este jeden vstup a je to vybavene. kazdy bude gazdovat na svojom

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    j.kusan Pozri príspevok
    dobry den.prosim oradu.zdedil som rodinny dom.dom sa nachadza spolu este s jednym rodinnym domom vo dvore.moj dom je na hornej casti dvora a susediaci(svagrov)je v dolnej casti dvora.do teraz mal umozneny prechod aj prejazd cez moju cast dvora.dvor nie je vedeny ako spolocny.mame presne stanovene a vy merane hranice pozemku len bez deliaceho plotu.vo vlastnickom liste nemame voci nemu ziadne vecne bremeno voci nemu.prechod a prejazd mal dovoleny s minulym vlastnikom len na ustnej dohode medzi nimi.no a mi by sme to chceli zmenit lebo nas pan svagor nam zacina liest na nervy so svojimi aktivitami a chceme aby si spravil na svoj pozemok svoj vchod od spodu.on tvrdi ze moze nasu cast dvora vyuzivat na prechod aj prejazd lebo to tu tak bolo zauzivane.
    Ak to nemá čierne na bielom, tak je to len jeho tvrdenie a zbožné želanie. Ak má prístup na jeho pozemok priamo z verejnej komuninácie, nemáš dôvod mu umožňovať prechádzať cez tvoj pozemok.

    j.kusan Pozri príspevok
    stale neviem akym pravom toto moze tvrdit.mozeme prehradit?alebo ako postupovat.dakujem.
    Ak je daný pozemok len výlučne tvojim vlastníctvom, nič ti nebráni ho oplotiť.

    dva dvory v jednom dvore

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.