Zavrieť

Porady

Webstránky - aké, za koľko, počet podstránok

Zdravím všetkých poraďákov, chcem sa spýtať všetkých ktorí sa chcú k tejto téme vyjadriť.

1. Aké stránky uprednostňujete? Flash alebo HTML , ktorý z nich je lepší,
2. Koľko podstránok má Vaša firemná prezentácia?
3. čo Vás vie na stránkach odradiť - napríklad pomalé načítanie, neprehľadnosť
4. koľko by ste boli ochotný do stránok investovať, koľko ste investovali
5 a všetky Vaše negatívne a pozitívne skúsenosti s tvorbou stránok, prípadne ako ste postupovali pri ich tvorbe, v podstate taká veľká výmena skúseností s webstránkami,

ďakujem za všetky informácie, skúsenosti a rady, a hlavne Vaše názory na túto časť marketingu.

ďakujem
Usporiadat
kofy kofy

kofy je offline (nepripojený) kofy

Nemam webstranku (pracuje sa na nej, lepsie povedane na nich), ale nieco vela o tejto problematike predsa len viem.

1. Ak Flash nesposobuje bod 2. a forma sa az prilis nesnazi "porazit" obsahom, tak nie je problem. Ja s Flashom vsak pocitam malokedy - ak ide totiz o e-shop alebo nieco takeho, na Flash najlepsie zabudnut uplne.

2. Navigacia prvej urovne (cize ta prvotna) by nemala mat viac, ako 7 kategorii... tu necham priestor tym, co web uz maju.

3. Presne tak - pomale nacitanie, neprehladnost (snaha napchat, co najviac na malu plochu). Urcite ma odradzaju aj cliche texty (pozor, predavaju texty, nie grafika) a amatersky dizajn.

4. Zalezi ci ide o self-promo web alebo e-shop. Do e-shopu som ochotny vrazit 30-50 litrov. Mam na mysli e-shop na kluc.

5. Vela drbkov si urobi (slaby) e-shop (o logistike, reklamaciach a marketingu uz ani nehovorim) a myslia si, ze za par mesiacov maju Ferrari. Sorry za to zjednodusenie ;-) Heh... skusenost je taka, ze tvorcovia webov nedocenuju tzv. uzivatelsku privetivost. A uz som unaveny, ako sa jeden e-shop podoba na druhy. Trochu napaditosti (marketingu) nech do toho zamiesaju. Webovove stranky pre vela ludi este stale nemaju taky status, ako by mali a zasluzili by si. Sak takto idu proti sebe...

Dalsi prosim...
1 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
v prvom rade by to mal byť redakčný systém a to aj pre malé weby. Majiteľ si musí vedieť meniť obsah sám. Nebolo by zlé mať jednoduchú verziu CMS bez nutnosti pripojenia na DB.
Flash - ani zadarmo. Ten je určený na špeciálne projekty.

Tým pádom je poriešený aj počet podstránok - neobmedzený (aj keď samozrejme nikto tú možnosť nevyužije, ale pri CMS nie je dôvod to nejako limitovať).

Nikdy by som už nešiel do webu, kde si na zmenu telefónne čísla musím liezť do kódu, alebo požiadať o to programátora.
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

1. HTML (prípadne PHP cez CMS ako spomínal falap).
2. Cca 5-8 stránok/podstránok.
3. Leprehľadnosť, zlá kombinácia farieb, jednoducho nepodarený design.
4. Len svoj čas. V prípade náročných projektov pomernú časť.
5. Dnes je dôležité SEO, PageRank a iné veci, než pekný design atď. Ak ťa totiž ľudia nenájdu, o to viac musíš hľadať ty ich...
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
Áno, rickman má správnu poznámku na SEO. Web musí mať z hľadiska SEO a SEF všetko čo sa dá riešiť priamo na stránke vyriešené: editovateľné titulky, automaticky vypĺňané unikátne descriptions a ešte aj editovateľné, pekné URL a podobne.
0 0
Aendy Aendy

Aendy je offline (nepripojený) Aendy

Samozrejme pani, suhlasim s Vami, SEO v online aj v offline verziach je to najlepsie co pre prezentaciu mozete spravit, a taktiez je to lepsie ako platena reklama, lebo odkazy sponzorovane cez etarget su menej navstevovane a doveryhodne ako neplatene, V podstate tu robim nieco ako prieskum pretoze mam firmu, ktora sa zaobera prave vyrobou webstranok, tak chcem vediet vase nazory, lebo to je to najcennejsie.
0 0
kofy kofy

kofy je offline (nepripojený) kofy

Byt na dobrych poziciach vo vysledkoch vyhladavania je dobre. Ale nemam pocit, ze byt najdeny cez Etarget je nieco menej doveryhodneho (skor naopak). Zalezi, aky text ma firma pri sponzorovanom odkaze. Niekde som cital zaujimavy clanok o tom, ze byt pri SEO na poprednych poziciach na menej vyhladavane slovo je lepsie, ako byt na 20-tej pozicii pri tom najvyhladavanejsom slove pre dany produkt/sluzbu. Mam pocit, ze SEO je teraz celkom IN a trosku precenovane. Je totiz velka moznost a diera propagovania webstranok neinternetovym sposobom... mam v plane nieco konkretne, no zatial je to vo vyvoji a nepouzite. A urcite, dobry redakcny system setri cas, nervy a cokolvek ine.. Caute
0 0
Aendy Aendy

Aendy je offline (nepripojený) Aendy

Kofy - nemozem zial s tebou suhlasit co sa etargetu tyka, pretoze cest vynimkam, ale klikas na etarget odkazy? pri vyhladavani? zial vacsina ludi nie,
a je to potvrdene aj prieskumom, ze etaregtove odkazy maju o 80% nizsiu navstevnost ako nesponzorovane na prvych poziciach
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

Suhlasim. Sam som prekvapeny, ze na Google AdWords mi vobec niekto klika. No obcas kliknem aj ja. Inac som voci takymto reklamam imunny.
0 0
Aendy Aendy

Aendy je offline (nepripojený) Aendy

rickman Pozri príspevok
Suhlasim. Sam som prekvapeny, ze na Google AdWords mi vobec niekto klika. No obcas kliknem aj ja. Inac som voci takymto reklamam imunny.
Rickman, dakujem za suhlas,je to potvrdene udajmi z roznych prieskumov, a je velmi zaujimave ze tak ako ty, mnozstvo ludi je ako si povedal imunnych voci etarget odkazom, a ja si to tiez myslim, ze okrem vsetkeho co mi nauctuju budem musiet zaplatit este aj tuto reklamu ))

, lenze tato tema nejako viazne, par ludi si sice naslo cas nieco napisat, ale ozaj to nikoho nepali? neporadi dakto co a ako?
0 0
kofy kofy

kofy je offline (nepripojený) kofy

hmm... tak potom je so mnou nieco v neporiadku, lebo v mojich ociach su sponzorovane odkazy doveryhodne - ako som napisal, zalezi, co presne maju v popise ci to dava hlavu a patu a tak. Ja na sponzorovane odkazy klikam ;-) Google zvyknem ignorovat (som klikol parkrat v zivote), ale na Etergetovky klikam (mam na mysli vysledky vo full-textoch, nie kontextovu reklamu v stlpiku). Mno, pre mna trosku prekvapanie, ze Etarget je na tom "az" tak zle. Caute
0 0
kofy kofy

kofy je offline (nepripojený) kofy

Aendy Pozri príspevok
Rickman, dakujem za suhlas,je to potvrdene udajmi z roznych prieskumov, a je velmi zaujimave ze tak ako ty, mnozstvo ludi je ako si povedal imunnych voci etarget odkazom, a ja si to tiez myslim, ze okrem vsetkeho co mi nauctuju budem musiet zaplatit este aj tuto reklamu ))

, lenze tato tema nejako viazne, par ludi si sice naslo cas nieco napisat, ale ozaj to nikoho nepali? neporadi dakto co a ako?
A co konkretne by si potreboval poradit? To, ze nemam prehlad v efektivite Etargetu a pod. neznamena, ze som mimo v ostatnom. Nie, nic take si nenapisal, pisem sam od seba ;-)
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

Aendy Pozri príspevok
Rickman, dakujem za suhlas,je to potvrdene udajmi z roznych prieskumov, a je velmi zaujimave ze tak ako ty, mnozstvo ludi je ako si povedal imunnych voci etarget odkazom, a ja si to tiez myslim, ze okrem vsetkeho co mi nauctuju budem musiet zaplatit este aj tuto reklamu ))

, lenze tato tema nejako viazne, par ludi si sice naslo cas nieco napisat, ale ozaj to nikoho nepali? neporadi dakto co a ako?
Povodne som sa chcel pustit do etargetu aj ja. Ale 2000,- na zaciatok? Ani keby som cez nich mal neviem aku konverziu.

A to, ci su imunni aj ostatni, to zistis podla premavky - len si to musis od nich objednat, co je pri cenach AdWords velmi velky nezmysel.
0 0
Aendy Aendy

Aendy je offline (nepripojený) Aendy

kofy Pozri príspevok
A co konkretne by si potreboval poradit? To, ze nemam prehlad v efektivite Etargetu a pod. neznamena, ze som mimo v ostatnom. Nie, nic take si nenapisal, pisem sam od seba ;-)
Ne neee, kofy, to nebolo myslene ze nemas prehlad, ved keby si mal pristup k takym informaciam tak by si to vedel, ja len som chcel povedat ze je to zaujimave, no ja som chcel hlavne poradit, ze co Vas vie na strankach nahnevat, a co zase chyba a pod. Len som to chcel aby velaaa ludia napisalo svoje nazory a skusenosti, rozumies.
0 0
Aendy Aendy

Aendy je offline (nepripojený) Aendy

rickman Pozri príspevok
Povodne som sa chcel pustit do etargetu aj ja. Ale 2000,- na zaciatok? Ani keby som cez nich mal neviem aku konverziu.

A to, ci su imunni aj ostatni, to zistis podla premavky - len si to musis od nich objednat, co je pri cenach AdWords velmi velky nezmysel.
Jedine co ma trosku hneva, je ze nemozes sa spolahnut na serioznost a doveryhodnost tychto udajov co uvadzaju, lebo ich vyskum je Uzasssny - v podstate ked si objednas iu nich reklamu tak ako keby uz sme ani nic nemuseli robit, lebo to ze sme tam samo predava proste reklama ako nic ine na svete, a pravda je niekde o dost inde. A druha vec comu nedoverujem, je pocet kliknuti, lebo kadekto uz to som pisal v inom clanku tu na porade, ale nikto ti nezaruci ze na to neklika nejaky clovek z ich firmy aby si zarobili, a rozne tieto ze ked kliknes dostane pol dolara a podobne je zalozene na tom ze nejaky poskytovatel zarobi na 1000 kliknuti 1000 Sk a tak tebe za tych 1000 kliknuti na ten odkaz da 30 SK , co ti nikdy neda, ale to uz je jedno, a tohto sa bojim ci na to neklika jeden zufalec co v podstate zaraba prachy pre poskytovatela, viem moze to byt mierne paranoidne, ale uz asi kazdy z nas sa stretol s tymto stylom ze zarabas klikanim na reklamu, alebo bannerovym oknom a podobne, a to je umele zvysovanie ucinnosti kampane a nahananie prachov
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

Aendy Pozri príspevok
Jedine co ma trosku hneva, je ze nemozes sa spolahnut na serioznost a doveryhodnost tychto udajov co uvadzaju, lebo ich vyskum je Uzasssny - v podstate ked si objednas iu nich reklamu tak ako keby uz sme ani nic nemuseli robit, lebo to ze sme tam samo predava proste reklama ako nic ine na svete, a pravda je niekde o dost inde. A druha vec comu nedoverujem, je pocet kliknuti, lebo kadekto uz to som pisal v inom clanku tu na porade, ale nikto ti nezaruci ze na to neklika nejaky clovek z ich firmy aby si zarobili, a rozne tieto ze ked kliknes dostane pol dolara a podobne je zalozene na tom ze nejaky poskytovatel zarobi na 1000 kliknuti 1000 Sk a tak tebe za tych 1000 kliknuti na ten odkaz da 30 SK , co ti nikdy neda, ale to uz je jedno, a tohto sa bojim ci na to neklika jeden zufalec co v podstate zaraba prachy pre poskytovatela, viem moze to byt mierne paranoidne, ale uz asi kazdy z nas sa stretol s tymto stylom ze zarabas klikanim na reklamu, alebo bannerovym oknom a podobne, a to je umele zvysovanie ucinnosti kampane a nahananie prachov
Prave preto vyuzivam AdWords spolu s Webmaster Tools a G.Analytics.
0 0
Aendy Aendy

Aendy je offline (nepripojený) Aendy

rickman Pozri príspevok
Prave preto vyuzivam AdWords spolu s Webmaster Tools a G.Analytics.
Jasne, ale uhadas nieco? alebo to len pre kontrolu?
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

Aendy Pozri príspevok
Jasne, ale uhadas nieco? alebo to len pre kontrolu?
AdWords platim. Analytics a Webmaster tools su zadarmo.
0 0
Aendy Aendy

Aendy je offline (nepripojený) Aendy

hej, len som chcel vediet ze aj ked na nieco prides ze zi to tam klikaju dve ip-cky ci nieco uhadas u Adwords
0 0
luigi72 luigi72

luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

Pozrite tento clanok:

http://medialne.etrend.sk/internet/s...hp?sprava=8091
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Svoje názory o webdizajne môžete písať teraz aj v rubrike autorská tvorba na MOJSTYL.sk
V tejto rubrike sa môžu slovenský webdizajnéri prezentovať svojou tvorbou a my môžeme hlasovať čo sa nám najviac páči...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať