Zavrieť

Porady

Poštové známky - zháňam

Ahojte poraďaci!

Zháňam poštové známky, nové, staré, s obálkami, alebo len známku s kúskom obálky (odtrhnutá s obálkou).
Ak k Vám chodí pošta a nerobí Vám to problém dávať bokom takéto známky, bol by som veľmi rád.
Prípadne, ak máte staré poštové známky, alebo albumy a chcete sa ich zbaviť, prosím, nevyhadzujte ich a ani ich nedávajte cigáňovi, ako som to tu niekde čítal, ale prosím, napíšte mi na môj e-mail a nejako to doriešime.

Ďakujem

Majo
mramor2@gmail.com
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Janissee je offline (nepripojený) Janissee

    Janissee
    Zdravím Majo. Mám doma niekolko desiatok poštovýchh známok starých aj novších z celého sveta, a chcela by som ich predat, ale netrufam si odhadnut ich hodnotu.
    willma v každom väčšom meste sa nachádza predajnička s fiilatelistickým tovarom a zvyknú v nej bývať odborníci na známky., Na tvojom mieste by som sa najprv poobzerala po niečom takom - nech máš aspoň nejakú predstavu, čo sa v albumoch vlastne nachádza, nech ťa to neskôr potom nemrzí
    mramor2 Ahoj, pripájam sa k Willme. Najlepšie ako získať cenu známok je si ju nechať ohodnotiť. http://aukce.stamps.cz/katalog - tu je katalog československých známok, ak by si chcela si pre svoju predstavu pozrieť katalógovú cenu. No trhová cena je samozrejme iná - Ponuka a dopyt. Ja osobne známky neohodnocujem, mam to ako koníček. Filatelistov môžeš nájsť na burze filatelistov a predajcovia poväčšine sú z oblastných klubov, ktorí predávajú "nepotrebné" klubové zbierky známok. Celkovo sa však cena známky odvíja od viacerých vecí, ktoré sa z obrázka študovať nedajú. Ide o kvalitu známky, o lepiacu časť známky - kvalita lepu, vzor lepu (niekedy býva vzor aj na lepidle), zúbkovania známok, potlače, vodotlače, chybotlače a iné detaily. Ak by si sa dostala vo svojom okolí na nejaku burzu, stačí ako návštevník, každý z predajcov Ti rád poradí, alebo aspoň nasmeruje. Z môjho pohľadu ale čo pozerám cenné známky tam nie sú. Sú tam bežne dostupné známky, takže aj ich cena nebude vysoká. Záleží potom na tých detailoch, ale tomu sa už ja nevenujem. No ale uvediem príklad. Nie tak dávno v Rakúsku si starší manželský pár kúpil balíček známok za 5 eur. Pri ich štúdií našli jednu známku, ktorú dali ohodnotiť a kým ostatné známky veľkú cenu nemali, tak tá jediná mala hodnotu niekoľkých desiatich tisícov...

    premiko je offline (nepripojený) premiko

    premiko
    tiez sa mi nieco povaluje doma
    IMG_0041.jpg  
    IMG_0040.jpg  
    IMG_0039.jpg  
    IMG_0043.jpg  
    IMG_0042.jpg  

    IMG_0044.jpg  
    IMG_0046.jpg  
    IMG_0047.jpg  
    IMG_0045.jpg  
    IMG_0049.jpg  

    IMG_0048.jpg  
    IMG_0050.jpg  
    IMG_0053.jpg  
    IMG_0052.jpg  
    IMG_0051.jpg  

    IMG_0054.jpg  
    IMG_0055.jpg  
    IMG_0056.jpg  
    IMG_0057.jpg  
    IMG_0058.jpg  

    IMG_0059.jpg  
    IMG_0060.jpg  
    IMG_0061.jpg  
    IMG_0062.jpg  
    IMG_0063.jpg  

    IMG_0065.jpg  
    IMG_0064.jpg  
    IMG_0066.jpg  
    IMG_0067.jpg  
    IMG_0068.jpg  

    IMG_0069.jpg  
    IMG_0070.jpg  
    IMG_0071.jpg  
    IMG_0073.jpg  
    IMG_0072.jpg  

    IMG_0074.jpg  
    IMG_0075.jpg  
    IMG_0076.jpg  
    IMG_0077.jpg  
    IMG_0078.jpg  

    IMG_0079.jpg  
    IMG_0080.jpg  
    IMG_0081.jpg  
    IMG_0082.jpg  
    1/1

    Maya1 je offline (nepripojený) Maya1

    Maya1
    Zdravím všetkých, nechcem zakladať novú tému, len sa chcem opýtať, či sa niekto ešte chce zbaviť známok. Mám záujem.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mramor2 no prave preto mam tu temu, ze ak sa chce niekto zbavit znamok, ze ich zbavim ich trapenia.
    Maya1 Tak sam ti ju aspon pripomenula po 3 rokoch
    mramor2 Jasné, ďakujem :-)
    Mária27 Ako platíš?
    Maya1 podľa toho za čo, treba ponúknuť, ukázať a potom sa uvidí.
    Mária27 aha, takže nie zbaviť sa známok, iba dobrých kusov
    Je málo skutočných odborníkov a vyžaduje to dlhý čas, aby sa známka ohodnotila
    Maya1 Vidím že si nerozumieme a dostávaš ma do čudnej polohy (podľa seba súdim teba?), nemám záujem vyberať dobré kusy, keď máš také, tak si ich povyberaj a odlož pre seba. Skôr som myslela keď má niekto albumy, ktoré si ohodnotí radšej sám ako by ich mal vyhodiť. Nie som znalec, ani ich nebudem hodnotiť. Keď sa niečoho chceš zbaviť - povedz si cenu, ja s ňou môžem a nemusím súhlasiť. pekný deň
      zbaliť

    Poštové známky - zháňam

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.