Zavrieť

Porady

Prítomnosť cudzej osoby na vyučovacej hodine

Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať, či existuje nejaký konkrétny predpis, ktorý upravuje prítomnosť cudzej osoby, ktorá nie je pedagogickým zamestnacom školy, na hodine v strednej škole. Ide o také prípady, keď napr. vyučujúca NBV chce spestriť vyučovaciu hodinu o misiách a pozve preto misionára.
Je nejaký rozdiel v tom, keď vedie hodinu vyučujúca a keď vedie hodinu pozvaná osoba (napr. formou prezentácie)? Je možné takúto hodinu považovať za školskú akciu?
Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pe.pe je offline (nepripojený) pe.pe

    optimista pe.pe
    marrta Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    chcela by som sa spýtať, či existuje nejaký konkrétny predpis, ktorý upravuje prítomnosť cudzej osoby, ktorá nie je pedagogickým zamestnacom školy, na hodine v strednej škole. Ide o také prípady, keď napr. vyučujúca NBV chce spestriť vyučovaciu hodinu o misiách a pozve preto misionára.
    Je nejaký rozdiel v tom, keď vedie hodinu vyučujúca a keď vedie hodinu pozvaná osoba (napr. formou prezentácie)? Je možné takúto hodinu považovať za školskú akciu?
    Ďakujem za odpoveď.
    Takúto hodinu možno považovať za riadnu hodinu. Ak je tam vyučujúci, žiaden problém. Dokonca je žiadúce, ak je to možné, občas prizvať niekoho z praxe, punc čistej teórie, ktorú poskytujeme sa stratí a decká vidia zmysel konkrétneho predmetu. Ja som za všetkými 10-mi, ak sa mi niečo také pritrafí.

    marrta je offline (nepripojený) marrta

    marrta
    Nie je teda nutné žiadať o povolenie prítomnosti takejto osoby na hodine? Je možné priviesť si svojho hosťa bez vedomia nadriadeného?
    Ďakujem za odpoveď.

    pe.pe je offline (nepripojený) pe.pe

    optimista pe.pe
    marrta Pozri príspevok
    Nie je teda nutné žiadať o povolenie prítomnosti takejto osoby na hodine? Je možné priviesť si svojho hosťa bez vedomia nadriadeného?
    Ďakujem za odpoveď.
    Ale tak to zas nie určite to treba oznámiť. Ale nazvať to "povolením" sa mi zdá silné. Nadriadený by sa mal potešiť.

    ...ale ja vychádzam z toho, čo poznám na svojej škole. A moji nadriadení sa tešia. O povolenie som žiadal jediný krát, keď si prednášajúca chcela doviesť kanisterapeutického psa

    Prítomnosť cudzej osoby na vyučovacej hodine

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.