Zavrieť

Porady

Výpoveď zo zdravotných problémov

Dobrý deň/večer!
Chcem sa vás spýtať milý poradáci, ako postupovať v prípade že chcem dať výpoveď, respektíve dostať výpoveď od zamestnávateľa pre zdravotné problémy???
Od akého lekára mám doniesť papier, že nie som pre zdravotné problémy spôsobilý vykonávať pracovnú činnosť? Musí to byť priamo posudok? a ak áno, tak od koho, aj od obvodného lekára? Alebo to musí byť posudkový lekár?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

    Eulalia
    Franta Pozri príspevok
    Dobrý deň/večer!
    Chcem sa vás spýtať milý poradáci, ako postupovať v prípade že chcem dať výpoveď, respektíve dostať výpoveď od zamestnávateľa pre zdravotné problémy???
    Od akého lekára mám doniesť papier, že nie som pre zdravotné problémy spôsobilý vykonávať pracovnú činnosť? Musí to byť priamo posudok? a ak áno, tak od koho, aj od obvodného lekára? Alebo to musí byť posudkový lekár?
    Nerozumiem celkom, prečo chceš dávať výpoveď s takýmto dôvodom. Výpoveď môžeš dať kedykoľvek a bez akéhokoľvek dôvodu. Pokiaľ Ti ale ide o to, aby si mohol skoončiť pracovný pomer okamžite zo zdravotných dôvodov, potrebuješ posudok - to znamená od lekára, ktorý je oprávnený posudky vydávať, čiže posudkový lekár. Nestačí odporúčanie od obvodného lekára, že práca nie je pre Teba vhodná. Alebo by to mal byť posudok nemocnice. Výslovne však v ňom musí byť napísané, že nesmieš určitú prácu vykonávať z dôvodu vážneho ohrozenia Tvojho zdravia. Kým absolvuješ všetky potrebné vyšetrenia tak Ti bez problémov ubehne aj normálna výpovedná lehota na základe klasickej výpovede.

    Franta je offline (nepripojený) Franta

    Som :-) Franta
    No ja mám už určité vyšetrenia za sebou. . . a posudkový lekár mi nemôže môj nepriaznivý zdravotný stav potvrdiť na základe týchto vyšetrení? Čiže budem musieť všetko pobehať ešte raz?
    Myslel som že posudkový lekár posúdi iba posudok od obvoďáka..

    Franta je offline (nepripojený) Franta

    Som :-) Franta
    Ospravedlňujem sa, nebol som si istý, či má význam vkladať novú otázku, do už vytvorenej témy

    Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

    Eulalia
    Franta Pozri príspevok
    No ja mám už určité vyšetrenia za sebou. . . a posudkový lekár mi nemôže môj nepriaznivý zdravotný stav potvrdiť na základe týchto vyšetrení? Čiže budem musieť všetko pobehať ešte raz?
    Myslel som že posudkový lekár posúdi iba posudok od obvoďáka..
    Ak máš vyšetrenia porobené, porozprávaj sa o tom s posudkovým lekárom.

    Výpoveď zo zdravotných problémov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.