Zavrieť

Porady

Zrušiť alebo pozastaviť?

Neviem sa rozhodnúť ako ďalej mám veľmi málo roboty a aj keď nemám ešte inú robotu a momentálne musím aj rozmýšľať z čoho zaplatiť sociálnu poisťovňu, lebo mi od 1.7.2009 vzniká povinnosť platiť odvody(minulý rok som nemusela) tak rozmýšľam čo je lepšie zrušiť alebo pozastaviť, čo ak ju zruším a mala by som tak o 2 mesiace robotu, môžem si vybaviť novú živnosť a ako to bude potom s odvodmi? Budem ako nový živnostník a rok neplatim alebo musím začať platiť? Skúsi mi niekto poradiť
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    lienka3 Pozri príspevok
    Neviem sa rozhodnúť ako ďalej mám veľmi málo roboty a aj keď nemám ešte inú robotu a momentálne musím aj rozmýšľať z čoho zaplatiť sociálnu poisťovňu, lebo mi od 1.7.2009 vzniká povinnosť platiť odvody(minulý rok som nemusela) tak rozmýšľam čo je lepšie zrušiť alebo pozastaviť, čo ak ju zruším a mala by som tak o 2 mesiace robotu, môžem si vybaviť novú živnosť a ako to bude potom s odvodmi? Budem ako nový živnostník a rok neplatim alebo musím začať platiť? Skúsi mi niekto poradiť
    Lienka,
    zruš živnosť a zastavíš si tým odvody.
    Výpis z DP treba odovzdať na SP, ale hneď k nemu pripni aj kópiu o zrušení živnosti.
    Keby si si ju iba zastavila, tak ju musíš mať zastavenú najmenej na 6 mesiacov.

    ...a áno, ak si urobíš novú živnosť opäť neplatíš do SP ....až zasa z DP r. 2009, ale do ZP platíš preddavky a to v takej výške v akej Ti vyšli v RZZP za r. 2008.

    lienka3 je offline (nepripojený) lienka3

    živnostník lienka3
    ďakujem idem si to vybaviť a uvidím, tak akosi fajn obdobie, ale nejako bolo a nejako bude asi zmena života. Práve som sa aj po 24 rokoch rozviedla :-)))))

    tokoska je offline (nepripojený) tokoska

    Veľmi ťažké. Som vraj kamarátka, občas som aj tou povestnou "bútľavou vŕbou", čo vypočuje, neprezradí, poradí, pomôže ...a občas som aj poriadny "truľo", ale už som sa naučila aj používať "nie" ...viac tokoska
    Odporúčam urýchlene zrušiť k 30.6.2009, zaslať potrebné doklady do SP, odhlásiť sa v ZP / odoslať zúčtovanie ZP/.
    Nezabudni sa prihlásiť na úrad práce, inak si budeš musieť platiť odvody do ZP ako samoplátca.
    Prajem veľa šťastia.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    lienka3 Pozri príspevok
    ďakujem idem si to vybaviť a uvidím, tak akosi fajn obdobie, ale nejako bolo a nejako bude asi zmena života. Práve som sa aj po 24 rokoch rozviedla :-)))))
    Ak to bolo ťažké, tak blahoželám, ale ak to bolo pre Teba pekné, - no škoda...
    Tiež odporúčam k tej zmene života, aj živnosť zrušiť.

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    lienka3 Pozri príspevok
    ďakujem idem si to vybaviť a uvidím, tak akosi fajn obdobie, ale nejako bolo a nejako bude asi zmena života. Práve som sa aj po 24 rokoch rozviedla :-)))))
    Tak, a máš najvyšší čas prísť medzi nás
    Klikni: http://www.porada.sk/t10254-p45-stretko-v-madarsku.html

    Zrušiť alebo pozastaviť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.