Zavrieť

Porady

oprava miezd

prosim vas..... ako sa spatne opravuju mzdy ??!! konkretne, potrebujem opravit prispevok zo SF na stravovanie.. nezmenia sa odvody, len vyska doplatku v hotovosti a prispevok na str.listky.......
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

    Nutricia
    Neviem co máš konkrétne na mysli,ale príspevok zo soc.fondu na stravovanie nemá zo mzdami nič spoločné.Príspevok zo SF na stravovanie sa odzrkadlí len v účtovníctve, predpokladám že potrebuješ opravit len čiastky za stravné lístky ktoré platia zamestnanci z čistej mzdy.Neviem či má tento program uzávierky za každý mesiac, ale ak nie tak to len opravíš vo výplatných páskach a so zamestnancami to dorovnáš cez pokladnu.

    Elena-LV je offline (nepripojený) Elena-LV

    Elena-LV
    Nuž Abru som mala prelúskanú takmer do poslednej bodky. Ak som potrebovala opraviť niečo v mzdách, robila som to nasledovne:
    1 - vytlačiť kontrolnú zostavu (pre porovnanie, či zmeny nespôsobili závažnejšie dôsledky)
    2 - zozálohovať mzdy
    3 - mechanicky ručne presunúť súbory mzhnt.cdx a mzhnt.dbf do iného adresára (najlepšie na iný disk). Sú pod ABRAGOLD/FY01..../M09 (to číslo pri FY sa mení, ak máte multilicenciu na viac firiem - každá má iné).
    4 - spustiť abru
    5 - v mzdách sa objaví funkčná identifikácia obdobia, v ktorom chcete robiť, nastavte si oprave predchádzajúci mesiac a ten potom uzavrite.
    6 - otvoríte mesiac, ktorý potrebujete opraviť. Dá Vám na výber, či chcete zrušiť už zaúčtované veci z tohto mesiaca. Ak sa nič v účtovných žiadostiach nemení, netreba, ak áno, nezabudneme si nastaviť po oprave mesiaca v Globálnych funkciách číslo radu dokladov (ak opravujeme 7. mesiac, dáme HM (aj ostatné mzdové) -6/06, ináč nám prisúdi napr. 13/06) Potom mesiac uzavrieme a mala by sedieť tak aj postupnosť dokladov. Nové mzdy sú v žiadostiach na zaúčtovanie.
    7. Podobne prejdeme všetky mesiace a na záver skontrolujeme výstupy s tými pôvodnými zo začiatku. Tie dva súbory uložené v inom adresári môžeme už zmazať, program si vytvoril nové. Ak nám Abra zblbla, skopírujeme späť tie pôvodné súbory, načítame späť zálohu a zavoláme servis. Ten som vďaka takejto rade v mzdách nepotrebovala.
    Držím palce.
    Elena

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.