Zavrieť

Porady

prekročený limit platby v hotovosti

Zdravím, chcela by som sa spýtať, s.r.o. kupovala majetok v sume nad 10 000€ a bola to platba medzi PO a FO. PO zaplatila FO v hotovosti (neznalosť zákona o limite do 5000€). Môže to byť problém?

ozaj sa nikto nenájde kto by s tým vedel poradiť?
Naposledy upravil butterfly777 : 20.01.16 at 11:58
kn-alka nechať tak a dúfať, že nikto nepríde na kontrolu.

Teoreticky ti na to nemá kto prísť, len pri prípadnej kontrole účtovných dokladov daňovým úradom.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    butterfly777 A vlastne ako na to moze prist institucia, ktora toto kontroluje? Jednu zmluvu ma PO druhu FO a jedna ci dve isli na kataster. Moze si napr. Danovy urad tu zmluvu len tak vyziadat ci?
    Myslela som si. Lenže ako bolo urobené tak je, už sa to nedá zmeniť. Ako sa to dá teda riešiť?

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Vlozit na ucet spolocnosti s menom dochodcu, ak transakcia prebehla teraz v januari.
    butterfly777 Bolo to este v roku 2015 a ten dochodca uz neni schopny vratit peniaze sro a ze by sa mu poslali spat na ucet, ktory on ani nema...teda ak som to spravne pochopila

    Consultix je offline (nepripojený) Consultix

    Consultix
    Nerozumem doplneniu otazky, cim este potrebujes pomoct. Otazkou bolo, ci to moze byt problem. Odpoved kolegov z porady bola jednoznacna: Moze to byt problem, doslo k poruseniu zakona o obmedzeni platieb v hotovosti. Skutok sa uz stal, nie je mozne sa tvarit, alebo cokolvek spravit, aby to, co sa stalo vymazalo.
    Take podla zakona moze byt zmluvnym stranam udelena prislusna sankcia.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    butterfly777 Mna hlavne zaujimalo ci uz na tuto vzniknutu situaciu existuje riesenie. Okrem vratenia penazi naspat a prevedeni cez ucet co nie je mozne. To uz len 10 rokov trpnut a cakat ci to niekto niekedy bude kontrolovat? A potom mozno dostat pokutu 150 000e?
    kn-alka neexistuje ŽIADNE riešenie - čo sa stalo už sa neodstane
    Consultix Presne.
    butterfly777 len keby nebola daná v zákone taká horibilná hranica, človek by to ani neriešil
      zbaliť

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Dalo by sa to riešiť sústavou Dohody o urovnaní a bianko zmeniek. Tak by sa problémom predišlo.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    butterfly777 len bohužiaľ mi to nič nehovorí...viete mi aj povedať čo by to obnášalo, čo treba vybaviť k tomu?
    butterfly777 teda zmluva mi je jasná, ale ako to urovnať?
    profesional Uzavrite dohodu o urovnaní, kde spätne upravíte práva a povinnosti v rozsahu formy úhrady na úhradu bianko zmenkou bez vyplnenia dátumu. S tým, že pôjdete následne spolu do banky, urobíte jeden vklad a výber, dohodu o zápočte resp. dôjde k preplateniu zmenky. Tú potom roztrháte.
    butterfly777 tak ak som to správne pochopila, FO, ktorej sme tie peniaze zaplatili v hotovosti ich musí dať naspäť na náš účet? ak áno tak to by práve bol problém, lebo FO tie peniaze už nemá
      zbaliť

    prekročený limit platby v hotovosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.