Zavrieť

Porady

Nemocenske davky

Dobry den,
chcel by som sa spytat jednu vec ohladom vyplatenia nemocenskych davok socialnou poistovnou.
Od 1.2.2010 do 19.2.2010 som bol na PN a dnes mi prisla vyplata, teda ak sa to tak da nazvat.
A chcem sa spytat, kedy mi pridu peniaze aj zo socialnej poistovne, pretoze od 10. dna by mi mala platit socialna poistovna (teda myslim ze socialna to je). Alebo to uz mam zahrnute vo vyplate a firma si to od nich potom necha preplatit.
Prepacte, ze sa pytam pre vas mozno trivialne veci ale som prvy krat na PN.
Dakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    miselito Pozri príspevok
    Dobry den,
    chcel by som sa spytat jednu vec ohladom vyplatenia nemocenskych davok socialnou poistovnou.
    Od 1.2.2010 do 19.2.2010 som bol na PN a dnes mi prisla vyplata, teda ak sa to tak da nazvat.
    A chcem sa spytat, kedy mi pridu peniaze aj zo socialnej poistovne, pretoze od 10. dna by mi mala platit socialna poistovna (teda myslim ze socialna to je). Alebo to uz mam zahrnute vo vyplate a firma si to od nich potom necha preplatit.
    Prepacte, ze sa pytam pre vas mozno trivialne veci ale som prvy krat na PN.
    Dakujem za odpovede
    PN zo SP Ti prídu na účet okolo 18teho tohto mesiaca. Firme nikto nič neprepláca.
    Uviedol si na marodnom lístku číslo účtu?

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    miselito Pozri príspevok
    Dobry den,
    chcel by som sa spytat jednu vec ohladom vyplatenia nemocenskych davok socialnou poistovnou.
    Od 1.2.2010 do 19.2.2010 som bol na PN a dnes mi prisla vyplata, teda ak sa to tak da nazvat.
    A chcem sa spytat, kedy mi pridu peniaze aj zo socialnej poistovne, pretoze od 10. dna by mi mala platit socialna poistovna (teda myslim ze socialna to je). Alebo to uz mam zahrnute vo vyplate a firma si to od nich potom necha preplatit.
    Prepacte, ze sa pytam pre vas mozno trivialne veci ale som prvy krat na PN.
    Dakujem za odpovede
    Vo výplate máš vyplatenú náhradu príjmu - 10 dní, ktoré platí zamestnávateľ. Zo SP príde PN - záleží, či si na druhej strany PN uviedol č. účtu, alebo adresu. Neviem presne, kedy SP má výplatný termín, ale vidí sa mi, že okolo 15.-20. v mesiaci.

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    prvých 10 kalendárnych dní PN ti zamestnávateľ vypláca náhradu príjmu za dočasnú prácenenschopnosť, od 11. dňa ti vypláca nemocenské dávky Sociálna poisťovňa na základe doloženého potvrdenia od zamestnávateľa a tlačiva PN, takže mala by ti vyplatiť ešte za 9 dní

    miselito je offline (nepripojený) miselito

    miselito
    Dakujem za prispevky,
    ale teraz mam hlavu v smutku lebo som tam nedal cislo uctu, snad na personalnom v praci mi to tam vypisal pani.
    lebo adresu tam mam uvedenu terajsiu co mam na podnajme...
    Ale dakujem vsetkym

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    ak si tam č.účtu neuviedol ty, tak ťažko bude niekto za teba žiadať výplatu na účet. To by som si ani ja nedovolila.

    miselito je offline (nepripojený) miselito

    miselito
    ja som myslel tak ze zeny z personalneho to kontroluju a pripadne to tam dopisu...
    tak co mam teraz robit, mam cakat na nejaky sek v schranke alebo mam ist na socialnu poistovnu?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    miselito Pozri príspevok
    ja som myslel tak ze zeny z personalneho to kontroluju a pripadne to tam dopisu...
    tak co mam teraz robit, mam cakat na nejaky sek v schranke alebo mam ist na socialnu poistovnu?
    v stredu majú v SP "dlhý" deň - vyber sa na návštevu sociálnej poisťovne
    Naposledy upravil veronikasad : 08.03.10 at 17:34

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    miselito Pozri príspevok
    ja som myslel tak ze zeny z personalneho to kontroluju a pripadne to tam dopisu...
    tak co mam teraz robit, mam cakat na nejaky sek v schranke alebo mam ist na socialnu poistovnu?
    Donedávna som to robila aj ja tak, že som vpisovala čísla účtov zamestnancov, lebo nikto si to neuviedol. Raz mi jedna mzdárka povedala, že to isté robila, až pokým sa nepomýlila a peniažky odišli na iný účet. Nemusím písať, že mala s vymáhaním neskutočné problémy. Odvtedy som to prestala robiť. Pokiaľ mi z-c prinesie PN, som ochotná mu nadiktovať číslo účtu, ale musí si to vpísať vlastnoručne. Pokiaľ mi doručí bez čísla účtu, už to nerobím. Každý si zodpovedá sám a stále platí - neznalosť zákona neospravedlňuje.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.