Zavrieť

Porady

zablokovanie wifi

Zdravím potrebujem pomoc ohľadom hesla k modemu Scientific Atlanta. Mám aj inštalačné cd, ale tam nič nie je dokopy. Meno aj helo je admin ale to mi nechce zobrať!!! Inštaloval mi to tu ten chlapík z firmy čo som objednala internet a neviem čo porobil. Chcem zablokovať wifi sieť až sa mi na nu nikto nenapojí bez hesla ale neviem ako sa k tomu dopracovať. A neviem ani ako reštartovať modem na default nastavenia. Môže mi nietko poradiť? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Takže je to trošku zabezpečené.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    a to je teda ono, hej? HEJ! už sa nikto neprihlási bez toho hesla?Bez hesla ani na krok - nevieš heslo = nelez! a ta skratka PSK je personal, či enterprise? Pre-Shared Key

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Janka Dodeková Pozri príspevok
    Zdravím potrebujem pomoc ohľadom hesla k modemu Scientific Atlanta. Mám aj inštalačné cd, ale tam nič nie je dokopy. Meno aj helo je admin ale to mi nechce zobrať!!! Inštaloval mi to tu ten chlapík z firmy čo som objednala internet a neviem čo porobil. Chcem zablokovať wifi sieť až sa mi na nu nikto nenapojí bez hesla ale neviem ako sa k tomu dopracovať. A neviem ani ako reštartovať modem na default nastavenia. Môže mi nietko poradiť? Ďakujem
    Na wifi modeme najdeš niekde najeka tlačitko, možno otvor a tam sa dostaneš napr. paratkom a tam je tlačítko. Tak to stlač a potom maš tovarenske nastavenia.

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Akurát ,že po stlačení toho malého tlačidla ,nazývané reset, nebudeš mať možno internet ,pretože bude treba všetko nastaviť nanovo.Takže si najprv pozorne naštuduj manuál a pohľadaj svoje prístupové údaje na internet aké máš od svojho poskytovateľa internetu.

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Vlado40 Pozri príspevok
    Akurát ,že po stlačení toho malého tlačidla ,nazývané reset, nebudeš mať možno internet
    Nie mozno, ale urcite
    takže skúsila som šparatkom zatlačiť ten reset a zablikali tam tie diody no asi sa nič nestalo internet mám aj naďalej a príručku mám v anglickom jazyku takže u mňa 0 bodov neviem po anglicky :-( internet mám cez káblovku ( TES-MEDIA)
    skúšala som aj 20 sekúnd podržať a len sa rozsvietili všetke svetielka a asi po 5 sekundách mi opäť nabehne internet a nič viac sa nedeje
    myslíš do toho modemu? tam hej ale stále to chce user a password, no nezoberie mi ich :-(
    no ja odpaaaaaaaaaaadnem fakt to malo byť práázdne :-D ježiš ja som blbá tak obrovská vdaka no a teraz som pekne v nastaveniach poradíš ako pokračovať?

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Tak v časti wireless si nájdi security-nastav to na WPA2-PSK a zadaj heslo ,daj uložiť.Niekedy potom treba dať reštartovať router.Hlavne si zapamätaj heslo.Zadaj si aj názov siete SSID,ktorý môžeš aj skryť.
    také tam nemám, iba 802.1x, WPA, WPA-PSK, a to SSID neviem tiež kde je :-/ je to všetko v angličtine

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Nie je tam pri WPA-PSK malá šípka na rozbalenie ponuky?.Názov siete už máš ,ak Ti beží wifi ,tak to nechaj tak.Pre-shared Key okienko kde máš zadať kľúč-kód-heslo pre prístup do siete.

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Tak nechaj to WPA-PSK a zadaj kód do okienka Pre-shared Key daj uložiť nastavenia Apply.
    no hotovo a vypadol mi internet, a teraz som sa skúsila prihlásiť v počítači s tým typom šifrovania a heslom čo som dala v modeme a pripojilo ma, a napísalo že sieť zo zabezpečením WPA-PSK. a to je teda ono, hej? už sa nikto neprihlási bez toho hesla? a ta skratka PSK je personal, či enterprise?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.