Zavrieť

Porady

Umrtie zamestnanca

Zamestnanec bol dlhodobo na PN, dňa 9.8.2013 doslo k jeho umrtiu (Na papieriku SP IV.Hlásenie zamestnavatelovi.... bolo uvedene: Schopny prace od 9.8.2013 exitus....) Preto sa chcem opytat aky datum mam uvadzat pre pripad odhlasky do SP a ZP. Mam uvadzat datum 8.8.2013,alebo 9.8.2013 (den kedy zomrel?)Ja som dala ukoncenie PP k 9.8.2013,ale to som zrejme urobila zle...prosim poradte mi

Este mam otazocku...do ELDP mam uviest VZ zo sumy,ktora bola dosiahnuta pred umrtim,takze take vyrovannie zo SF v pripade umrtia mu do VZ nejde??? Ako sa im to vyplati, myslela som,z mu to dam do vypl.pasky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    inuš je offline (nepripojený) inuš

    inuš
    Ja z tohoto neviem či zomrel 8.8. alebo 9.8. Treba si vyžiadať od príbuzných úmrtný list a podľa toho odhlásiť PN, ukončiť PP.
    hostiska On v skutocnosti umrel 9.8., ale temto datum je v tom hlaseni pre SP uvedeny ako schopny prace od 9.8.,takze PN by mala koncit 8.8...no nechapem...prac.pomer mam ukoncit k 9.8. ci k 8.8.?

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Ja som mala presne taký istý prípad, na PN bol dátum práceschopný presne deň úmrtia. Na SP mi povedali, že mám dať koniec PP ten deň, kedy umrel a odpracované hodiny na ten deň 0
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    hostiska ..no prave som dovolala s panon zo SP..takze koniec PP je vtedy kedy umrel,t.j.9.8. ale kedze bol dlhodobo na PN,tak ta konci 8.8. podla hlasenia do SP. A ja mu nemam predstavu ako vykazem ten 1 den, vraj to nei je ani prerusenie, na otazku,tak ako to mam urobit mi pan povedal, ze podla registra to je spravne....ako si to uz ja urobim vo vyplate vraj je na mna. Tak super. Za ten den 9.8. ked clovek este lezal v nemocnici a umieral nedostane este ani nemocensku davku...strasne nieco :-/
    Mila123 over si ukončenie PN, odľa mňa by mala trvať vrátane dňa úmrtia,,,,,,,,
    kn-alka žial je to tak, aj my sme to vyriešili takto, 8.8. koniec PN, 9.8. koniec PP a na ten deň vykázaných 0 odprac.hodín - prípadne, ak mu zostala nejaká dovolenka, môže sa mu dať na ten deň
    Auri Má tam uvedené exitus 9.8., čiže to nie je schopný práce....a platí sa PN aj za tento deň v tomto prípade. Pani v SP pochopila, že to je exitus?
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.