Zavrieť

Porady

terminovany vklad

Dobry den,
chcem sa opytat ako to je ked mam terminovany vklad vzdy na dva mesiace, prevod si uctujem na 261 a potom ked mi pridu uroky a dan z kreditnych urokov, tak mi vypadne ale teraz mam prelom rokov a terminak mi konci az v januari.Mozem mat zostatok na ucte 261 alebo ho musim niekde preuctovat.Takisto sa pytam dan z urokov mam dost vysoky mozem si ich uplatnit v danovom priznani ako preddavok?Poradi mi niekto?dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    monka80 Pozri príspevok
    Dobry den,
    chcem sa opytat ako to je ked mam terminovany vklad vzdy na dva mesiace, prevod si uctujem na 261 a potom ked mi pridu uroky a dan z kreditnych urokov, tak mi vypadne ale teraz mam prelom rokov a terminak mi konci az v januari.Mozem mat zostatok na ucte 261 alebo ho musim niekde preuctovat.Takisto sa pytam dan z urokov mam dost vysoky mozem si ich uplatnit v danovom priznani ako preddavok?Poradi mi niekto?dakujem
    Daň zrazený z úrokov sa považuje za preddavok, ale len do výšky daňovej povinnosti. Ak vykazuješ stratu, tak zrazená daň z úrokov sa považuje za vysporiadanú daň, a neuvádza sa do DP ako preddavok.
    Termínované vklady by som neevidoval na účte 261, skôr na 221 s analytikou.
    Príklad:
    prevod z BÚ na termín.vklad 261/221001
    príjem z BÚ na termín.vklad 221002/261
    pripísaný úrok na term.vklad 221002/662
    daň z urokov 341AE/221002
    prevod na BÚ pri zrušení 261/221002
    prijem na BÚ 221001/261

    Takto účet 261 k 31.12. nemá zostatok.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.