Zavrieť

Porady

Dohoda o práci

Zdravím, potrebovala by som info ako postupovať ak by som chcela ako firma uzavrieť dohodu o vykonaní práce, či je treba aby som danú osobu niekde prihlasila alebo aká povinnosť mi z tejto zmluvy vyplýva ako zamestnávateľovi, ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    amirela Pozri príspevok
    Zdravím, potrebovala by som info ako postupovať ak by som chcela ako firma uzavrieť dohodu o vykonaní práce, či je treba aby som danú osobu niekde prihlasila alebo aká povinnosť mi z tejto zmluvy vyplýva ako zamestnávateľovi, ďakujem
    Doh. o vykonaní práce - ročne max. 350 hodín, pred začatím výkonu práce prihlásiť na Reg. liste FO do Soc. poisťovne a odhlásiť po ukončení. Zamestnávateľ platí z dohody garančné a úrazové poistenie.

    gabizu je offline (nepripojený) gabizu

    gabizu
    Osobu zamestnanú na dohodu je potrebné na RL FO prihlásiť do sociálnej poisťovne deň vopred, zamestnávateľ následne platí úrazové poistenie 0,8 % z odmeny za vykonanú prácu a ak ako firma platíte aj garančné poistenie, tak ešte 0,25 % z VZ zamestnanca.

    books je offline (nepripojený) books

    books
    amirela Pozri príspevok
    Zdravím, potrebovala by som info ako postupovať ak by som chcela ako firma uzavrieť dohodu o vykonaní práce, či je treba aby som danú osobu niekde prihlasila alebo aká povinnosť mi z tejto zmluvy vyplýva ako zamestnávateľovi, ďakujem
    Treba dohodára prihlásiť do SP deň vopred a zamestnávateľ platí z dohody úrazové poistenie (0,8%), garančné poistenie (0,25%) a daň 19%. Ak podpíše vyhlásenie o nezdaniteľnej čiastke a hrubá mzda bude nižšia ako 335,00 EUR, tak nevznikne mu zraziť žiadna daň. Nezdaniteľné minimum je 335,47 EUR.

    Janurka je offline (nepripojený) Janurka

    Janurka
    Ak je to Tvoj prvý zamestnanec, musíš sa prihlásiť aj na DÚ ako platiteľ dane zo závislej činnosti a štvrťročne podávať prehľady o zrazenej dani /alebo aj nulové/ a na konci roka hlásenie o zrazenej dani.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.