Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    janulda Pozri príspevok
    prosím Vás koľko je daňový bonus na 1 dieťa za rok 2006?
    dík.
    540 Skk na mesiac
    6480 na rok

    ciaaa je offline (nepripojený) ciaaa

    ciaaa
    Ked je FO - SZCO a na DP ziada o vyplatenie danoveho bonusu, aky ucet sa tam uvedie? Podnikatelsky, ci osobny ucet?

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Napísala by som osobný. Ale v zásade môže ktorýkoľvek. Ak mu príjem príde na podnikateľský účet, tak to bude v príjmoch neovplyvňujúcich daňový základ.

    Ondrejková je offline (nepripojený) Ondrejková

    Ondrejková
    Dobré ráno,
    chcela som sa informovať ako postupovať pri daňovom priznaní:
    jeden zo zamestnancov našej firmy má s manželkou 2 deti, ale manželka s deťmi má trvalý pobyt v Žiline a manžel v Divine. Môže si manžel uplatniť daňový bonus ak nemajú rovnaký trvalý pobyt resp. nezdieľajú rovnakú adresu.
    Oni vlastne žijú v spoločnej domácnosti ale neoficiálne, vraj nemal čas prehlásiť si trvalý pobyt.

    Ďakujem veľmi pekne

    heike je offline (nepripojený) heike

    heike
    V tomto prípade je smerodajný rodný list.
    ...A žeby nemal čas na prihlásenie, keď má 2 deti?

    grunt je offline (nepripojený) grunt

    grunt
    Dobrý deň. Chcela, by som Vás poprosiť o radu:
    Jedna známa bola zamestnaná 1-4 m. - príjem - 31166, potom poberala dávky v nezamestn. spolu- 26836,- a pracovala na dohodu, kde bol príjem 4440,-. Chcem vedieť či má nárok na DB ( tie prvé 4 mes. jej zam. vyplatil, ale či aj tie ďalšie.)
    A či sa dávky píšu do DP. Ďakujem.

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Citácia z draka:
    Podmienkou je, aby daňovník mal za celý rok zdaniteľné príjmy zo závislej činnosti (§ 5 zákona) aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy (§ 2 ods. 1 písm. b) až d) zákona č. 90/1996 Z. z. o minimálnej mzde) - v roku 2006 je to suma polovice z (9 x 6900 Sk + 3 x 7600), čo je 42450 Sk - platí pre zamestnanca, ktorý nie je invalid a nie je mladistvý.

    Antonia1 je offline (nepripojený) Antonia1

    Antonia1
    grunt Pozri príspevok
    Dobrý deň. Chcela, by som Vás poprosiť o radu:
    Jedna známa bola zamestnaná 1-4 m. - príjem - 31166, potom poberala dávky v nezamestn. spolu- 26836,- a pracovala na dohodu, kde bol príjem 4440,-. Chcem vedieť či má nárok na DB ( tie prvé 4 mes. jej zam. vyplatil, ale či aj tie ďalšie.)
    A či sa dávky píšu do DP. Ďakujem.
    Nárok na daňový bonus za mesiace vyplatené zamestnávateľom nestráca ak v týchto mesiacoch mal zdaniteľné príjmy vo výške polovice minimálnej mzdy viď par. 33 odst. 7 zákona 595/2003 Z.z.
    Keď aj nesplňa podmienku,že jej zdaniteľný príjem za rok 2006 nebol
    42 450,- Sk
    Naposledy upravil Antonia1 : 21.03.07 at 14:56 Dôvod: doplnenie

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    heike Pozri príspevok
    V tomto prípade je smerodajný rodný list.
    ...A žeby nemal čas na prihlásenie, keď má 2 deti?
    Povedala by som, že smerodajná je spoločná domácnosť. ....samozrejme po splnení ďalších podmienok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.