Zavrieť

Porady

Prijem na Slovensku,zijem v zahranici

Dobry Den,

Zijem v cudzine-Anglicko.
Na Slovensku planujem prenajimat nehnutelnost.Ocakavany rocny zisk je cca €2000.Moze mi niekto poradit vysku odvodom(vsetkych) ktore musim platit?

Dakujem

s pozdravom
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Pisica je offline (nepripojený) Pisica

    Pisica
    Pri prenájme nehnuteľnosti sa musíš zaregistrovať na prísl. daňovom úrade. Za ukončené zdaňovacie obdobie podáš priznanie k dani z príjmov FO do 31.marca. Z prenájmu sa neplatia žiadné odvody.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Na danovom urade sa sice v SR musis prihlasit, avsak dan tu z tohto prijmu platit nebudes. Nakolko prijem neprekracuje hranicu pri ktorej musis v SR podavat danove priznanie. Budes to zahrnat do danoveho priznania v Anglicku. Nakolko danovy dimicil mas v tej krajine, kde zijes aspon 183 dni v roku. Takze v Anglicku budes zdanovat prijmy z celeho sveta s vynimkou prijmov ktore su zdanovane zrazkovou danou a povazuju sa za danovo vysporiadane ak ma anglicko s prislusnou krajinou zmluvu o zamedzeni dvojiteho zdanenia. Slovenskemu danovemu urad musis ale dolozit svoj danovy domicil a to ze ho mas v Anglicku a to prislusnym potvrdenim prislusneho danoveho uradu v Anglicku alebo potvrdenim o podani danoveho priznania v Anglicku.
    Odvody na Slovensku ziadne platit nebudes.

    Prijem na Slovensku,zijem v zahranici

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.