Zavrieť

Porady

Predaj šperkov

Dobrý večer prajem!
Prosim, poraďte mi niekto. Vyrábam bižutériu a swarovski šperky. Čo potrebujem k tomu, aby som mohla predávať,alebo si otvorit obchodík, buď predávať cez dilera?
Ďakujem pekňe za radu!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

    Sarlotka
    Výroba bižutérie spadá pod voľnú živnosť:

    Výroba bižutérie a suvenírov
    - súčasťou živnostenského oprávnenia nie je výroba zlatníckych výrobkov, s
    poukazom na to, že ide o čiastkovú činnosť vyjadrujúcu subdodávku v technologickom
    reťazci (skladanie alebo zostavovanie "polotovarov" do jedného celku).
    -Výroba bižutérie, ozdôb a suvenírov z rôzneho materiálu (z kovu, skla, dreva, kože,
    plastu, sušených rastlín ...)
    - Mechanické skladanie šperkov

    no a potom je na vašom zvážení či budete podnikať ako živnostníčka, alebo si založite nejakú obchodnú spoločnosť napr. s.r.o.

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    evi7 Pozri príspevok
    Dobrý večer prajem!
    Prosim, poraďte mi niekto. Vyrábam bižutériu a swarovski šperky. Čo potrebujem k tomu, aby som mohla predávať,alebo si otvorit obchodík, buď predávať cez dilera?
    Ďakujem pekňe za radu!
    Nie je nahodou ta značka pod licenciou?
    Robíš veci z bruseneho skla? No to chcem vidiet. Ale myslim to važne.

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    duves Pozri príspevok
    Nie je nahodou ta značka pod licenciou?
    Robíš veci z bruseneho skla? No to chcem vidiet. Ale myslim to važne.
    kupuje to ako komponenty všetko zvlášť potom to poskladá. tiež som si také vyrobila.predávajú aj brúsené sklo aj sw.kryštály napr.http://www.koralkovysvet.sk/
    ja by som si v obchode už nekúpila napr. naušnice

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    kedysi som zato dávala toľké penge, ked som toto zistila-našla obchod skoro ma švihlo

    Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

    Sarlotka
    lujza.j Pozri príspevok
    kupuje to ako komponenty všetko zvlášť potom to poskladá. tiež som si také vyrobila.predávajú aj brúsené sklo aj sw.kryštály napr.http://www.koralkovysvet.sk/
    ja by som si v obchode už nekúpila napr. naušnice

    swarovskeho koralky - je mnozstvo eshopov sa daju uz kupit a "poskladat" vlastne nausky...

    Specimen24 je offline (nepripojený) Specimen24

    Specimen24
    Veľmi som sa potešil tejto téme lebo práve toto ma zaujíma, žiaľ odpoveď som tu nenašiel a citát zo živnostenského zákona som si našiel aj sám.

    Nenájde sa prosím niekto, kto by mi v tomto vedel poradiť?
    -Máme s.r.o. prevádzkujeme už 1 eshop a teraz chceme spustiť ďalší. Ten bude so šperkami a bižeteriou swarovski ale tovar budeme nakupovať tak, že od jedného dodávateľa zoberieme kryštáli a od toho istého aj samotné porodiované komponenty (náramky, prstene, naušnice) naša celá práca bude spočívať iba v tom, že jednotlivé kryštáliky nalepíme na komponenty čím vznikne hotový produkt, ktorý predáme... Stále mi nie je jasné, či si potrebujeme pridať nejakú ďalšiu činnosť, alebo nám stačí len klasika maloobchod a veľkoobchod - podľa mna toto výroba šperkov totiž nie je...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.