Zavrieť

Porady

Žiadosť - odkúpenie pozemku

Zdravím Vás,
chcela by som Vás poprosiť, či nemáte nejaký vzor na žiadosť - odkúpenie pozemku. Sme s.r.o. - mám parcelné čísla , neviem, čo všetko má obsahovať žiadosť, aké prílohy priložiť, atď.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Laura1 Pozri príspevok
    Zdravím Vás,
    chcela by som Vás poprosiť, či nemáte nejaký vzor na žiadosť - odkúpenie pozemku. Sme s.r.o. - mám parcelné čísla , neviem, čo všetko má obsahovať žiadosť, aké prílohy priložiť, atď.
    Ďakujem
    Od koho chce sro odkúpiť pozemok? Štát, obec, súkromný vlastník?

    Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

    žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac Laura1
    Od štátu - teda od mesta.
    pardon..

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Myslím si, že stačí listom:


    VEC
    Žiadosť o odkúpenie pozemku

    Obraciame sa na Vás so žiadosťou o odkúpenie pozemku č...... uvedeného na LV ....... v katastrálnom území mesta (obce)......... na účely.
    Odôvodnenie: Naša spoločnosť chce na predmetnom pozemku vybudovať ........................, čím prispeje k väčšej občianskej vybavenosti, vytvorí xxx počet nových pracovných miest.........

    A ostatné formality úradnej korešpondencie.

    vevero je offline (nepripojený) vevero

    vevero
    Zdravim.

    Riesim momentalne podobnu vec (odkupenie pozemku od mesta), preto sa chcem opytat ci je potrebne dolozit k ziadosti este nejake ine veci ... popripade komu presne adresovat ziadost.

    Dakujem

    oriesok je offline (nepripojený) oriesok

    žena-optimista oriesok
    Aj my sme v minulom roku z majetku mesta odkupovali budovu.Neviem či všetky, ale naše mesto má na to tlačivá a všetko vysvetlia čo treba doložiť,napr.výpis z obch.reg. alebo Živn.reg,geometrický plán, aktuálny snímok z katastrálnej mapy kde sa budova nachádza, vyjadrenia správcov sietí(vodárne, energetické,plynári,telekomunik.siete, uvieť adresu nehnuteľnosti,katastrálne územie,parcela č., výmer a samozrejme zámer-na aký účel chcete nehnuteľnosť využívať.Bolo toho dosť, ale už to je za nami.Všetko sa to adresuje na majetkové oddelenie mesta.Schvaľuje to mestská rada a mestské zastupiteľstvo. Tak veľa šťastia!!

    vevero je offline (nepripojený) vevero

    vevero
    Dakujem za odpoved .... zbehnem teda na urad a pozistujem co vsetko im treba aby som sa do toho mohol cim skor pustit.

    Žiadosť - odkúpenie pozemku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.