Zavrieť

Porady

Predpisy pre pripojenie plynového spotrebiča

Pri rekonštrukcii kuchyne v byte v panelovom dome som umiestnil plynový sporák na opačný koniec kuchynskej linky, než bolo pôvodné usporiadanie. Posun oproti pôvodnému umiestneniu je viac ako 2m. Pôvodný sporák bol umiestnený hneď vedľa šachty s rozvodmi a pripojený železnými rúrkami. Dľžka nového pripojovacieho potrubia od pôvodného vyústenia k novému umiestneniu sporáka vychádza viac ako 3m, keďže kvôli ostatným spotrebičom v linke nemôžem viesť rúrku priamo od vyústenia k sporáku. Najvýhodnejšie by bolo použiť ohybnú hadicu, lenže som sa dopočul, že tá nemôže byť ľubovoľnej dľžky. Nikde sa mi nepodarilo zohnať predpisy o tom, ako takéto pripojenie previesť. Aké tu platia zásady?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    petmar je offline (nepripojený) petmar

    petmar
    Základná zásada - ani nerozmýšľaj, aby si to robil sám, zavolaj oprávneného plynára a on to pripojí podľa noriem. Oficiálne by mal na to byť projekt, schválený Tech, inšpekciou.
    Normy sú rozsiahle, odpoveď by bola dlhá a aj tak neúplná a aj tak nepoužiteľná... a pri ich nedodržaní noriem ide naozaj o život a ešte k tomu v paneláku aj o životy iných.
    DRack akoze jaka panika hned.. klidek tabacek.. zaklad je to mat podobne ako ceska norma.. slovensku nikto neprerobil X rokov sa stavim.. a ci to mas dobre zapojene a neprechadzati ti plyn sa skusa mydlovou vodou.. ale samozrejme najlepsie je zavolat odbornika
    http://www.tzb-info.cz/4984-plynova-...-v-budovach-iv

    Predpisy pre pripojenie plynového spotrebiča

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.