Zavrieť

Porady

Zaruka na mobilny telefon

Dobry den,

planujem si kupit dualsim mobil a prehladal som mnoho stranok. Narazil som na celkom dobru ponuku a informoval som sa na zarucne doby. Odpoved ma dost zarazila: "- Zaruka 2 roky sa vztahuje na telefony s CE certifikatom na ostatne telefony je zaruka 6 mesiacov"

Tie dva roky su v poriadku, ale tych 6 mesiacov sa mi nezda. Na zaklade coho dava predajca 6 mesiacov? Pokial viem, tak existuje 12 mesacna zaruka, ale len na pouzity tovar. O 6 mesacnej zaruke neviem (a hlavne ked na stranke predajca neuvadza ci ide o novy/pouzity tovar. Taktiez som nenasiel obchodne podmienky predajcu a ani kontakt (ICO/DIC, adresa).

Poradte mi prosim, ci moze byt aj 6 mesacna zaruka. Taktiez Vas prosim o vyjadrenie k chybajucim obchodnym podmienkam a chybajucemu kontaktu (je tam len mail a telefonne cislo

Za odpovede dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Pozri Občiansky zákonník:

    § 620

    (1) Záručná doba je 24 mesiacov. Ak je na predávanej veci, jej obale alebo návode k nej pripojenom vyznačená lehota na použitie, neskončí sa záručná doba pred uplynutím tejto lehoty.

    (2) Ak ide o použitú vec, kupujúci a predávajúci sa môžu dohodnúť aj na kratšej záručnej dobe, nie však kratšej než 12 mesiacov.

    dana9 je offline (nepripojený) dana9

    právnik dana9
    Teoreticky moze byt dohodnuta kratsia zarucna doba pri predaji pravnickej osobe, pokial kupujes telefon ako sukromna osoba, tak mas narok na 24 mesacnu zarucnu dobu

    MaxMan je offline (nepripojený) MaxMan

    MaxMan
    Dakujem za odpovede. Toto som potreboval. Firma nepravom dava kratsiu zaruku ako by mala davat. Tie mobily su nove, cize mala by byt zaruka 24 mesiacov. U tej firmy urcite nenakupim...

    Dakujem za odpovede

    sylvio je offline (nepripojený) sylvio

    sylvio
    nezabudni si nechať objednávku potvrdiť aspoň mailom, kde budú uvedené všetky údaje predajcu...bez toho by som nič nekupoval...

    Zaruka na mobilny telefon

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.