Zavrieť

Porady

os.spotreba

Ahojte, chcela by som sa opýtať, keď dávam osobnú spotrebu, do členenia dph dávam bez vplyvu na dph alebo uvádzam len celú sumu bez dph?
dík
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marcela76 je offline (nepripojený) marcela76

    marcela76
    neviem či som ťa dobre pochopila, v JU dávam osobnú spotrebu kompletne do neovlyvnujúce ZD, t.j. celú sumu s dph. V PU dávam celú sumu s dph na ostatné záväzky voči spolčníkom v analytike podľa jednotlivých spoločníkov, a potom úhradu toho záväzku (zväčša v hotovosti do pokladne)

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    Asi som to zle vysvetlila, potrebujem len vedieť či dávam len sumu celkom, alebo výčislim aj dph na výdavkovom doklade a v členení zadám členenie bez vplyvu na dph. Proste či dám napr. 100, dph 19, spolu 119 a čl. bez vplyvu na dph. Alebo dám len 119,- suma celkom a tiež členenie bez vplyvu na dph?
    Neviem, či to zrozumiteľne píšem?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    marcela76
    neviem či som ťa dobre pochopila, v JU dávam osobnú spotrebu kompletne do neovlyvnujúce ZD, t.j. celú sumu s dph. V PU dávam celú sumu s dph na ostatné záväzky voči spolčníkom v analytike podľa jednotlivých spoločníkov, a potom úhradu toho záväzku (zväčša v hotovosti do pokladne)
    pohľadávky voči spoločníkom.........oprav si to

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    Robíte v Money S3? Takto aby som vysvetlila čo chcem. Dostala som doklady, ktoré som zaúčtovala do réžie. Potom si majiteľ zmyslel, že by to tam nemalo byť, že nech tie doklady zruším. Lenže zrušiť sa nedali, lebo každý mal už svoje číslo, tak som opravila len predkontáciu z V réžia(výdaj réžia) na V osobné (výdaje osobná spotreba) a dala som členenie dph, že bez vplyvu dph.
    A chcela som len vedieť či tam malo byť napr. 100, dph 19, celkom 119 alebo
    pri osobnej spotrebe stačí, keďže nejde do dph , len celá suma 119 a neuvádzať dph. dúfam, že už je to zrozumitelnejšie, týka sa to JU.
    V PU som ešte osobný vklad nemala. ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.