Zavrieť

Porady

zákon 317/2009

mia0 mia0

mia0 je offline (nepripojený) mia0

Chcem sa spýtať, keďže platnosťou tohto zákona od 1.11.2009 sa zrušuje nariadenie vlády Slovenskej republiky č. 238/2004 Z. z. o rozsahu vyučovacej činnosti a výchovnej činnosti pedagogických zamestnancov, podľa čoho konkrétne sa bude určovať rozsah výchovnej a vyučovacej činnosti - výška úväzkov?
Usporiadat
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

Do nadobudnutia účinnosti zákona č. 317/2009 Z. z. o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov, vláda SR a MŠ SR vydajú nové vykonávacie predpisy, a to konkrétne:
- nariadenie vlády SR, ktorým sa ustanovuje rozsah priamej vyúčovacej činnosti a priamej výchovnej činnosti pedagogických zamestnancov,
- vyhláška MŠ SR o kvalifikačných predpokladoch pedagogických zamestnancov a odborných zamestnancov,
- vyhláška MŠ SR o kontinuálnom vzdelávaní a atestáciách pedagogických zamestnancov a odborných zamestnancov.

Okrem tohto, bude novelizovaný aj vykonávaní predpis - nariadenie vlády SR č. 341/2004 Z. z., ktorým sa ustanovujú katalógy pracovných činností pri výkone práce vo verejnom záujme a o ich zmenách a dopĺňaní.

Všetkým týmto navrhovaným vykonávacím predpisom v týchto dňoch uplynula doba pre medzirezortné pripomienkovanie.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
kvet Pozri príspevok
Do nadobudnutia účinnosti zákona č. 317/2009 Z. z. o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov, vláda SR a MŠ SR vydajú nové vykonávacie predpisy, a to konkrétne:
- nariadenie vlády SR, ktorým sa ustanovuje rozsah priamej vyúčovacej činnosti a priamej výchovnej činnosti pedagogických zamestnancov,
- vyhláška MŠ SR o kvalifikačných predpokladoch pedagogických zamestnancov a odborných zamestnancov,
- vyhláška MŠ SR o kontinuálnom vzdelávaní a atestáciách pedagogických zamestnancov a odborných zamestnancov.

Okrem tohto, bude novelizovaný aj vykonávaní predpis - nariadenie vlády SR č. 341/2004 Z. z., ktorým sa ustanovujú katalógy pracovných činností pri výkone práce vo verejnom záujme a o ich zmenách a dopĺňaní.

Všetkým týmto navrhovaným vykonávacím predpisom v týchto dňoch uplynula doba pre medzirezortné pripomienkovanie.
Už len prikladám, že návrh citovaných vyhlášok nájdeš na stránke ministerstva školstva a nájdeš to aj tu v niektorom príspevku, včera to sem nalepili.
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Sabadka Pozri príspevok
Už len prikladám, že návrh citovaných vyhlášok nájdeš na stránke ministerstva školstva a nájdeš to aj tu v niektorom príspevku, včera to sem nalepili.
PS: Prilepené návrhy vyhlášok nájdeš v téme školské kluby detí.
0 0
ZlaticaB ZlaticaB

ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

Podľa nového zákona 317/2009 o pedag. zamestnancov by mal byť zam-c , ktorý má 2. stupňový doktorat zaradený do tar. triedy 12. Potrebujem poradiť či nadobudnutím účinnosti nového zákona 317/2009 od 1.11. 2009 sa ruší zákon 553/2003 a to konkrétne § 5 odst. 10, ktorý znie: Pri zaradení zam-ca do platovej triedy zam-ľ neprihliada na dosiahnutý vyšší stupeň vzdelania alebo na iný druh osobitného kvalif. predpokladu, ktoré sú v katal. alebo v osobitnom predpise .... T.j. či 12 riad. školy s titulom PhD. za menom patrí alebo o tom môže rozhodnuť zriaďovateľ a oprieť sa o 553/2003 §5 odst. 10?
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
ZlaticaB Pozri príspevok
Podľa nového zákona 317/2009 o pedag. zamestnancov by mal byť zam-c , ktorý má 2. stupňový doktorat zaradený do tar. triedy 12. Potrebujem poradiť či nadobudnutím účinnosti nového zákona 317/2009 od 1.11. 2009 sa ruší zákon 553/2003 a to konkrétne § 5 odst. 10, ktorý znie: Pri zaradení zam-ca do platovej triedy zam-ľ neprihliada na dosiahnutý vyšší stupeň vzdelania alebo na iný druh osobitného kvalif. predpokladu, ktoré sú v katal. alebo v osobitnom predpise .... T.j. či 12 riad. školy s titulom PhD. za menom patrí alebo o tom môže rozhodnuť zriaďovateľ a oprieť sa o 553/2003 §5 odst. 10?
Zákon číslo 317/2009 o pedagogických zamestnancoch neruší zákon 553/2009, ten ostáva v platnosti v plnom rozsahu, len je novelizovaný, novely platné od 01.11.2009 nájdeš v zákone číslo 317/20009 v článku III. Tebou citovaný § 5 ods. 10 sa nemení.
0 0
ZlaticaB ZlaticaB

ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

Ďakujem veľmi pekne. Takže ani pri 2 stupňový doktoráte nemusí mať 12 triedu. Je to tak však?
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
ZlaticaB Pozri príspevok
Ďakujem veľmi pekne. Takže ani pri 2 stupňový doktoráte nemusí mať 12 triedu. Je to tak však?
Záleží od zriaďovateľa, či prihliadne na vzdelanie alebo nie, ale ak je na škole učiteľ, ktorý je zaradený do 12 platovej triedy, tak v 12 platovej triede musí byť aj riaditeľ. Ak najvyššia platová trieda je 11-ka a nie je nikto zaradení v 12ke tak aj riaditeľ by mal byť zaradený len v 11 ke.

Dúfam, že som to napísala zrozumiteľne.
0 0
ZlaticaB ZlaticaB

ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

Áno, ďakujem
0 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

Sabadka Pozri príspevok
Záleží od zriaďovateľa, či prihliadne na vzdelanie alebo nie, ale ak je na škole učiteľ, ktorý je zaradený do 12 platovej triedy, tak v 12 platovej triede musí byť aj riaditeľ. Ak najvyššia platová trieda je 11-ka a nie je nikto zaradení v 12ke tak aj riaditeľ by mal byť zaradený len v 11 ke.

Dúfam, že som to napísala zrozumiteľne.
Pokiaľ viem tak toto od 1.11.2009 platiť nebude, že vedúci zamestnanec je zaradený do tej triedy, do ktorej je zaradený jeho podriadený. Čiže hoci riaditeľ mal byť v 11 ale ak má niekoho v dvanástke tak je v 12. To platí len do 31.10. Citujem p. Belešovú zo školenia v Košiciach:"od 1.11. každý sa hraje na svojom piesočku ."
0 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

Som ešte doma takže zákon nemám tu, aby som to mohla paragrafovať. Keď budem v práci - dopíšem ak bude treba.
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

Sabadka Pozri príspevok
Záleží od zriaďovateľa, či prihliadne na vzdelanie alebo nie, ale ak je na škole učiteľ, ktorý je zaradený do 12 platovej triedy, tak v 12 platovej triede musí byť aj riaditeľ. Ak najvyššia platová trieda je 11-ka a nie je nikto zaradení v 12ke tak aj riaditeľ by mal byť zaradený len v 11 ke.

Dúfam, že som to napísala zrozumiteľne.
V súvislosti s vyššie uvedeným chcem upozorniť, že zákonom č. 317/2009 Z. z. bolo novelizované ustanovenie § 5 ods. 11 zákona č. 553/2003 Z. z., z ktorého vyplýa, že od 1.11.2009 pedagogický zamestnanec a vedúci pedagogický zamestnanec sa zaradí do platovej triedy podľa plnenia kvalifikačných predpokladov a podľa zaradenia do kariérového stupňa. Tzn., že napr. vedúci pedagogický zamestnanec sa nezaradí najmenej do platovej triedy, do ktorej je zaradená najnáročnejšia pracovná činnosť vykonávaná v ním riadenom organizačnom útvare, ale podľa splnenia kvalifikačných predpokladov a jeho skutočného zaradenia do kariérového stupňa. Ak pedagogický zamestnanec dosiahne vyšší stupeň vzdelania požadovaného pre príslušnú kategóriu alebo dosiahne zaradenie do vyššieho kariérového stupňa, zaradí sa do vyššej platovej triedy.

Ak učiteľ ZŠ má najmenej 5 rokov pedagogickej praxe a vykonal I. kvalifikačnú skúšku alebo získal jej náhradu podľa právnych predpisov platných do 31.10.2009, od 1.11.2009 sa považuje za pedagogického zamestnanca s prvou atestáciou a zaradí sa do 11 platovej triedy.
Ak učiteľ ZŠ má najmenej 10 rokov pedagogickej praxe a vykonal I. kvalifikačnú skúšku a II. kvalifikačnú skúšku alebo získal ich náhradu podľa právnych predpisov platných do 31.10.2009, od 1.11.2009 sa považuje za pedagogického zamestnanca s druhou atestáciou a zaradí sa do 12 platovej triedy.
Naposledy upravil kvet : 02.10.09 at 06:16
0 0
silviad silviad

silviad je offline (nepripojený) silviad

Dobrý deň! Mám tiež zopár otázok k novému zaraďovaniu. Dám najskôr jednu. Učiteľka má pedagogické vzdelanie titul Mgr. Ako náhradu I.kvalifikačnej skúšky má rozšírenie pedag. spôsobilosti - históriu. Teraz má 11. triedu, zodpovedá to aj po novom? Ak nie, plat sa jej nemení podľa novele 553 ale musí si doplniť kvalifikáciu a dokedy?
Ďakujem za odpoveď! Som veľmi rada som vás našla tu na porade lebo na školení konktrétne z praxe som sa toho veľa nedozvedela, pekný deň!
0 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

judita1971 Pozri príspevok
Pokiaľ viem tak toto od 1.11.2009 platiť nebude, že vedúci zamestnanec je zaradený do tej triedy, do ktorej je zaradený jeho podriadený. Čiže hoci riaditeľ mal byť v 11 ale ak má niekoho v dvanástke tak je v 12. To platí len do 31.10. Citujem p. Belešovú zo školenia v Košiciach:"od 1.11. každý sa hraje na svojom piesočku ."

Našla som to: zákon č. 317/2009 Z.z. Čl. III. ods.8:

posledná veta tohto odseku znie : Na vedúceho pedagogického zamestnanca a na vedúceho odborného zamestnanca sa odsek 2 nevzťahuje. .
0 0
skitn skitn

skitn je offline (nepripojený) skitn

Judita1971, máš pravdu, to už od 1.11 platiť nebude, ak má niekto v kolektíve 12-tku, riaditeľ ju nemusí mať, (p. Belešová)
0 0
adelamrazova adelamrazova

adelamrazova je offline (nepripojený) adelamrazova

dobry vecer,
ja by som sa chcela opytat, ci mi niekto nevie poradit.
som ucitelka na 1. st zs, mam zapocitanu prax 4 roky 10 mes. ku 30.12.2008, v com je i materska dovolenka. tohto roku som dokoncila rigoroznu skusku a nadobudla titul PaedDr. je pravda, ze mi je uplne na nic? ze sa nepocita ako 1.kvalifikacna skuska? som z toho velmi smutna, neverim, ze toto sa naozaj moze na slovensku diat :-( dakujem, pekny vecer
0 0
Xantypa Xantypa

Xantypa je offline (nepripojený) Xantypa

Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať, či zákon č. 317/2009 platí aj pre súkromné školy zriadené fyzickou osobou. Doteraz sme odmeňovali našich zamestnancov podľa Zákonníka práce. Ďakujem.
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Xantypa Pozri príspevok
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať, či zákon č. 317/2009 platí aj pre súkromné školy zriadené fyzickou osobou. Doteraz sme odmeňovali našich zamestnancov podľa Zákonníka práce. Ďakujem.
Môžeš o používať čo sa týka karierného rastu pedagogických zamestnancov ako nejakú pomôcku,ale odmeňujete naďalej podľa ZP.
0 0
Xantypa Xantypa

Xantypa je offline (nepripojený) Xantypa

Včera bola na školení naša zriaďovateľka a povedala, že sa ten zákon týka aj nás... samozrejme nevedela mi povedať presne ktorý § to hovorí.... fakt neviem. Viete mi aj v tomto poradiť. Odvolávala sa na § 1 ods. 2 (hneď prvé tri riadky). PROSÍM... neviem kde si to mám overiť. ĎAKUJEM.
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Xantypa Pozri príspevok
Včera bola na školení naša zriaďovateľka a povedala, že sa ten zákon týka aj nás... samozrejme nevedela mi povedať presne ktorý § to hovorí.... fakt neviem. Viete mi aj v tomto poradiť. Odvolávala sa na § 1 ods. 2 (hneď prvé tri riadky). PROSÍM... neviem kde si to mám overiť. ĎAKUJEM.
V prílohe ti pripájam 317/2009 pozri sa na ňu, a zároveň ti prikladám aj 596/2003, lebo v § 1 ods. 2 317/2009 je odvolávka na § 19 z 596/2003. Dúfam, že ti pomôže, ale je to naozaj tak, aj pre Vás platí 317/2009
0 0
Xantypa Xantypa

Xantypa je offline (nepripojený) Xantypa

Ďakujem veľmi pekne. Takže zákon platí aj pre súkromné školy a odmeňovanie pedagogických zamestnancov musí byť v súlade so zákonom 317/2009. Musím si to ešte riadne naštudovať aby som vedela ako to bude napr. s nepedagogickými zamestnancami (či ZP alebo 553/2003 a pod.) Ďakujem ešte raz a prajem pekný deň.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať