Zavrieť

Porady

PRACOVNA ZMLUVA

dobry den chcem sa spitat Zistil som ze moja pracovna zmluva je bez razitka firmy ale zamestnavatel ju podpisal a aj ja JE TATO PRACOVNA ZMLUVA PLATNA.DAKUJEM ZA ODPOVED.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    sisiler Pozri príspevok
    dobry den chcem sa spitat Zistil som ze moja pracovna zmluva je bez razitka firmy ale zamestnavatel ju podpisal a aj ja JE TATO PRACOVNA ZMLUVA PLATNA.DAKUJEM ZA ODPOVED.
    Používanie pečiatky - razítka nepredpisuje žiadny zákon. Použitie je čiste dobrovoľné, a povedal by som "imidžová" záležitosť. Väčšina ľudí si myslí, že firma pôsobí serióznejšie ak používa pečiatku. Pritom nemá oporu v zákone použitie.

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    sisiler Pozri príspevok
    dobry den chcem sa spitat Zistil som ze moja pracovna zmluva je bez razitka firmy ale zamestnavatel ju podpisal a aj ja JE TATO PRACOVNA ZMLUVA PLATNA.DAKUJEM ZA ODPOVED.
    ... iba časť zo Zákonníka práce
    § 43
    Pracovná zmluva
    § 42
    (1) Pracovný pomer sa zakladá písomnou pracovnou zmluvou medzi zamestnávateľom a zamestnancom. Jedno písomné vyhotovenie pracovnej zmluvy je zamestnávateľ povinný vydať zamestnancovi.

    § 43
    (1) V pracovnej zmluve je zamestnávateľ povinný so zamestnancom dohodnúť podstatné náležitosti, ktorými sú:

    a) druh práce, na ktorý sa zamestnanec prijíma, a jeho stručná charakteristika,
    b) miesto výkonu práce (obec a organizačnú časť alebo inak určené miesto),
    c) deň nástupu do práce,
    d) mzdové podmienky, ak nie sú dohodnuté v kolektívnej zmluve.

    Zmluva musí obsahovať podstatné náležitosti.


    <DT><DT>Či je Tvoja zmluva platná, alebo nie, nedá sa povedať - ak ju nevidíme.<DT><DT>Ak pracovná zmluva spĺňa všetky náležitosti, ktoré má mať; tak chýbajúca pečiatka nie je dôvod na neplatnosť. <DT>

    </DT>

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.