Zavrieť

Porady

Vysporiadanie BSM a vystahovanie

Dobry den,
prosim o radu v mojom probleme. V roku 2003 som sa rozviedla. Po rozvode som ostala clenkou bytoveho druzstva ja. Exmanzel ziada v BSM 1/2 trhovej hodnoty druzstevneho bytu, ktory sme ziskali pocas manzelstva. Byt nebol odkupeny do OV. Medzicasom som clenske prava previedla na dceru, ja som v dochodku, nemam nijaky majetok. Musim aj v tomto pripade exmanzelovi vyplatit 1/2 z trhovej hodnoty daneho bytu?
Byvaly manzel v spominanom byte stale byva, neprispieva vobec nic, byvaju s nami aj dve dcery, z ktorych jedna este studuje. Exmanzelovi som nasla nahradne ubytovanie, o ktore neprejavil zaujem, resp. ani si nevyzdvihol postu s oznamenim o zabezpeceni nahradneho ubytovania. Napriek tomu, ze krajsky sud rozhodol o jeho vystahovani, podal dovolanie na najvyssi sud. Komunikacia s byvalym manzelom je nulova, prietahy su nekonecne. Ako ho dostat z bytu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Vysporiadanie BSM a vystahovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.