Zavrieť

Porady

nový zamestnanec

Prosím Vás o pomoc. Som SZČO a chcela by som zamestnať 1 zamestnanca.Musím ho prihlásiť do sociálnej poisťovne, zdravotnej poisťovne a aj na daňový úrad? A aké sú tam lehoty? Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    Ak sa nic nezmenilo do poistovni do 8 dni aj ako zamestnavatel, aj prihlasit zamestnanca, pokial viem tak na SP sa od buduceho mesiaca maju zamestnanci prihlasovat VOPRED, t.j. pred nastupom do zamestnania a na DU do 15 dni si rozsirit registraciu o platitela dane z prijmu /ak takato registracia nebola urobena pri registracii ako SZCO, teda platite dane z prijmu.
    Rozvedená, matka dvoch detí Eva Farkasová
    Skúsení personalisti prosím o radu pre všetkých začínajúcich : Aké doklady by mal mať spis zamestnanca. Myslím tým stáleho s riadnou pracovnou zmluvou: Žiadosť o prijatie do zamestnania, Osobný dotazník .................

    petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

    :-) petra:-)
    Ja prikladám ešte pracovnú zmluvu, platový výmer (ak nie je súčasťou prac.zmluvy), prihlášky do poisťovní, vyhlásenie na zdanenie príjmov FO zo ZČ, vyhlásenie na uplatnenie zníženia SP (0,5% na dieťa), rodné listy detí resp.potvrdenia o návšteve školy, zápočet odpracovaných rokov, dohodu o hmotnej zodpovednosti, dohodu o používaní súkromného motorového vozidla na pracovné cesty....
    Naposledy upravil petra:-) : 03.04.05 at 19:33 Dôvod: doplnenie
    Rozvedená, matka dvoch detí Eva Farkasová
    Petka, dakujem pekne. Len som sa chcela utvrdit, ze nic mimoriadne k tomu netreba. Este tam mám aj nejaký sľub mlčanlivosti- ale neviem či je to teraz nutné. Sme verejná služba. Nevieš o tom nič?

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    Prosim o pomoc, ked prijimam zamestnanca do trvaleho pracovneho pomeru tak ho prihlasujem na socialku a do poistovne, a ako je to s dohodarom-dohodou o vykonani prace?? kde ho prihlasujem??? dakujem vopred.

    petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

    :-) petra:-)
    Eva, nemám skúsenosti s verejnou službou, ale ak taký sľub podpísal určite by som to tam priložila.

    nikulik, skús pozrieť sem http://www.porada.sk/showthread.php?...e+odhlasovanie

    Od 1.4.2004 treba prihlasovať pred nástupom do SP aj dohodárov.

    Naposledy upravil petra:-) : 04.04.05 at 04:41

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.