Zavrieť

Porady

bankový účet a pozastavenie živnosti

Dobrý deň,
kto by mi vedel poradiť s týmto problémom: manžel mal v roku 2010 pozastavenú živnosť na 6 mesiacov, k 31.12.2010 ju mal aktívnu, problém je, že počas pozastavenej živnosti mu prišli na bankový účet staršie úhrady faktúr ( okrem toho tam boli aj výbery na osobnú spotrebu, a poplatky, ktoré neovlyvňujú základ dane tak tie som neúčtovala vôbec), ktoré som zaúčtovala k 31.12.2010 cez ID sumárne jednou sumou ako uzávierkovú operáciu - POZD. Tým pádom mi ale nesedí zostatok bank. účtu s výpismi k 31.12.2010 a počiatočný stav k 1.1.2011.
Tak neviem či som to mala zaúčtovať nejako inak ?
Koncový stav účtu na konci roka musí sedieť s počiatočným stavom na začiatku ďalšieho roka, však ???
ďakujem za všetky názory
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Salvia Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    kto by mi vedel poradiť s týmto problémom: manžel mal v roku 2010 pozastavenú živnosť na 6 mesiacov, k 31.12.2010 ju mal aktívnu, problém je, že počas pozastavenej živnosti mu prišli na bankový účet staršie úhrady faktúr ( okrem toho tam boli aj výbery na osobnú spotrebu, a poplatky, ktoré neovlyvňujú základ dane tak tie som neúčtovala vôbec), ktoré som zaúčtovala k 31.12.2010 cez ID sumárne jednou sumou ako uzávierkovú operáciu - POZD. Tým pádom mi ale nesedí zostatok bank. účtu s výpismi k 31.12.2010 a počiatočný stav k 1.1.2011.
    Tak neviem či som to mala zaúčtovať nejako inak ?
    Koncový stav účtu na konci roka musí sedieť s počiatočným stavom na začiatku ďalšieho roka, však ???
    ďakujem za všetky názory
    Bankové pohyby bolo potrebné účtovať tak, ako nastali. KS sa musí rovnať PS nasledujúceho obdobia.

    Liptáčik je offline (nepripojený) Liptáčik

    Liptáčik
    Tiež mám otázku k pozastaveniu živnosti. Živnostník pozastavil činnosť a prenajal nevyužité služobné motorové vozidlo za určitý poplatok s.r.o. Jedná sa o dohodnutú paušálnu náhradu za opotrebovanie MV. Ako to posúdiť? Nie je to v rozpore s pozastavením živnosti?

    bankový účet a pozastavenie živnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.