Zavrieť

Porady

ALFA-kúpa programu

ahojte poraďáci
prosim Vas,uvažujem nad kupou ALFY
poradíte mi prosím,čo všetko si mám kúpiť
potrebujem účtovať DPH,faktúry, pokladňu,
daňové priznania a výkazy
aký balík mi odporúčate kúpiť?
neviete či ešte platí 30% zlava?
ďakujem moc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

    Zuziana
    choď na www.kros.sk tam nájdeš všetko. Balík si naskladáš aký potrebuješ a v prípade potreby si môžeš dokúpiť alebo rozšíriť ďalší modul.

    Kathryn je offline (nepripojený) Kathryn

    Kathryn
    Do 24.2. môžeš získať zľavu až 35 %. 30 % máš automaticky a 5 % získaš vtedy, ak sa zúčastníš prezentácie programu.
    Zuziana Pozri príspevok
    choď na www.kros.sk tam nájdeš všetko. Balík si naskladáš aký potrebuješ a v prípade potreby si môžeš dokúpiť alebo rozšíriť ďalší modul.
    no študujem to..
    myslím že by mi zatiaľ mohol stačiť alfa profesionál.. veď ke´d budem mať viac firiem,možem si dokúpiť..
    tie aktualizacie po roku,nie su moc drahe?
    ja mam zatial 3 male firmičky.. iba na toto daňove priznanie
    zas kvoli tomu je mi drahe kupovať multiverziu..
    da sa to urobiť aj tak,že keď si urobim uzavierku 1 firmy,uložim si ju do archivu a mam nove miesto na inu firmu?
    prosím vás,dá sa archivovať napr.na USB kľúč z 1 alfy a otvoriť to v inej alfe?
    ja sa idem na alfe iba učiť,by som mohla zobrať moje údaje ku kamarátke do jej alfy ,kde to budeme kontrolovať
    len ma zaujíma,či mi to otvorí´aj iná ALFA s iným lic.číslom

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Zuzana Boháčová Pozri príspevok
    prosím vás,dá sa archivovať napr.na USB kľúč z 1 alfy a otvoriť to v inej alfe?
    ja sa idem na alfe iba učiť,by som mohla zobrať moje údaje ku kamarátke do jej alfy ,kde to budeme kontrolovať
    len ma zaujíma,či mi to otvorí´aj iná ALFA s iným lic.číslom
    Ano dá !!!
    OK dik vam
    prosim Vas,som v alfe uuuplne novačik
    ako si môžem zistiť počas účtovania r.2007 koľko mám príjmy a koľko výdavky celkom?
    a kde si môžem sledovať zostatok pokladnice,bude mi vždy ukazovať aktuálny zostatok /ako napr.v OMEGE?/
    a priebežné položky kde sledujem?
    ďakujem moc

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Zuzana Boháčová Pozri príspevok
    OK dik vam
    prosim Vas,som v alfe uuuplne novačik
    ako si môžem zistiť počas účtovania r.2007 koľko mám príjmy a koľko výdavky celkom? stlač na hornej lište Prehľady - Príjmy a výdavky celkovo, je dobré ešte tam stlačiť obnov
    a kde si môžem sledovať zostatok pokladnice,bude mi vždy ukazovať aktuálny zostatok /ako napr.v OMEGE?/ Na spodnej lište, je aktuálny stav pokladne
    a priebežné položky kde... Ak si v okne kde účtuješ, tak v ľavo pod Evidencie máš ikonku trojuholníček = klikni a vyber čo potrebuješ sledovať
    ďakujem moc
    Odpoveď v texte

    jajko50 je offline (nepripojený) jajko50

    jajko50
    Zuzana Boháčová Pozri príspevok
    OK dik vam
    prosim Vas,som v alfe uuuplne novačik
    ako si môžem zistiť počas účtovania r.2007 koľko mám príjmy a koľko výdavky celkom?
    a kde si môžem sledovať zostatok pokladnice,bude mi vždy ukazovať aktuálny zostatok /ako napr.v OMEGE?/
    a priebežné položky kde sledujem?
    ďakujem moc
    V položke prehľady sa ti zobrazí všetko čo potrebuješ k priebežným výsledkom.
    Zostatok v pokladni a na účtoch máš dolu v PD.
    prosím Vás,čo účtujete cez "interný doklad" v Alfe?

    náhodou pls nemáte niekto manuál v elektron.podobe pre ALFU?
    ja ten manuál nemám

    ďakujem

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Zuzana Boháčová Pozri príspevok
    prosím Vás,čo účtujete cez "interný doklad" v Alfe?

    náhodou pls nemáte niekto manuál v elektron.podobe pre ALFU?
    ja ten manuál nemám

    ďakujem
    Prikladám link na príručku ALFY ...ste si pozrieť príručku , tak je všetko popísané
    http://www.kros.sk/11264

    Účtujeme napríklad
    http://www.porada.sk/t48297-uzavierk...r%<br /> E1cie

    Ešte doplním ID napríklad účtujeme :

    zvýšenie príjmu - napr.dotácia , započítanie pohľadávok a záväzkov ,poskytnutý dar ,prijaté preddavky § 17 odst.12

    zníženie príjmov - napr. prijatý preddavok , kedy k dodávke do konca zdaňovacieho obdobia neprišlo , ak bol zaúčtovaný ako príjem zahrňovaný do ZD, ak bol zaúčtovaný ako príjem NOZD tak sa cez ID o ňom neúčtuje

    zvýšenie výdavkov - odpisy DM,zostatková cena DM,započítanie pohľadávok a záväzkov .....atď

    zníženie výdavkov - storno výdavkov -stravné lístky ,nadspotreba PMH,storno odpisov DM ktorý sa využíva na súkromné účely, osobná spotreba materiálu,tovaru,dary

    Snáď ma ešte niekto doplní .
    Naposledy upravil Zita5 : 09.02.08 at 09:46

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.