Zavrieť

Porady

Študent + daňové priznanie

Vlani som počas zahraničnej brigády zarobil cca 3800 € /odvedená daň - 400 €/, a na tunajšej dohode o brig. práci študentov som zarobil 1300 € /žiadna odvedená daň, a na Potvrdení o zdanit. príjmoch mi zamestnávateľ uviedol na riadku 06 - "Suma nezdaniteľnej časti základu dane podľa paragrafu 11 ods.2, na ktorú zamestnávateľ prihliadol - 2200 €"/

Mám otázky k DP:
1/ ako základ dane uvediem súčet súm 1300 + 3800 € - alebo 2200 + 3800 €?
2/ po vyňatí príjmu v zahraničí budem/nebudem doplácať daň?
Ďakujem za odpovede
ivka70 Zavisi od krajiny, kde bol prijem, aku mame s nimi medzinarodnu dohodu, nie vsetky maju v zmluve metodu vynatia prijmov, treba si najst konkretnu krajinu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    1. Príjem bude 5100 Eur (3800+1300) a ak si neplatil ani v zahraničí žiadne odvody, tak aj ZD bude v tej istej výške.
    2. Nebudeš.
    adam106 Ďakujem za odpoveď. Ešte mám podotázku: riadok 06 z Potvrdenia o zdaniteľných príjmoch /Sumu nezdanit. časti základu dane na daňovníka, na ktorú zamestnávateľ v zdaň. období prihliadol -2200 € mám uviesť v ktorej kolonke DP?
    mondes NČZD na daňovníka uvedieš v r. 37 DP typ A, ale uvedieš ju v celkovej výške na celý rok, t.j. 3803,33 Eur. Takto sa má uvádzať.

    Študent + daňové priznanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.